Jesteś świadkiem ważnego lub ciekawego wydarzenia?

Wyślij informację SMS-em na numer 510 094 722* o treści:

  • co, gdzie, kiedy się wydarzyło,
  • swoje imię i nazwisko lub nick

lub

WYPEŁNIJ SZYBKI I PROSTY FORMULARZ

*SMS wg cennika operatora

Katowice: dziś rozpoczynają się Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Typ: Kraj
Utworzone: wtorek, 6 września 2011 Autor: kaj - nettg.pl
fot. Jarosław Galusek
Katowicki Spodek przez najbliższe dni będzie całkowicie zdominowany przez branżę górniczą

Punktualnie o godzinie 11.  rozpocznie się uroczysta ceremonia otwarcia tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego "Katowice 2011". Godzinę wcześniej bramy Spodka otwarte zostaną dla zwiedzających. Swoją ofertę przedstawi czterysta firm z piętnastu krajów świata. Organizatorzy nie mają wątpliwości - szykuje się rekordowa impreza.

Górnicze targi w Katowicach są największą ekspozycją branży wydobywczej w Europie. Pierwsza ich edycja odbyła się w 1985 roku pod nazwą SIMMEX. Obecnie głównym organizatorem jest Polska Technika Górnicza, którą tworzą kluczowi producenci maszyn i urządzeń górniczych oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa i Wydawnictwo Górnicze.

"Górniczy szczyt" jest olbrzymim przedsięwzięciem organizacyjnym i logistycznym. Dość powiedzieć, że przygotowanie imprezy pochłonęło blisko dwa lata, a jej ostateczny kształt jest efektem analizy zgłoszeń blisko 20 tys. podmiotów gospodarczych. Tych z najwyższej półki, czyli producentów maszyn górniczych, jak i mniejszych, ale bardzo prężnych spółek, oferujących nowoczesne techniki i technologie.

Warto wiedzieć, że maszyny i urządzenia prezentowane w ciągu czterech targowych dni pobiorą tyle energii elektrycznej ile piętnastotysięczne osiedle mieszkaniowe. W dziewięciu sektorach wystawienniczych ułożono blisko 20 kilometrów kabli elektrycznych, zamontowano dodatkowe transformatory i rozdzielnie, a także rozległą sieć wodociągową.

Z uwagi na ciężar i gabaryty wielu eksponatów (od 30 do 90 ton) wzmocniono nawierzchnię na terenach wokół Spodka. Kompleksy ścianowe, kombajny, obudowy, kolejki, przenośniki, lokomotywy i wiertnice przez ponad dwa minione tygodnie były zwożone i ustawiane na stoiskach.

Cel tych zabiegów jest oczywisty - zaprezentować w Katowicach ofertę, która przez kolejne dwa lata wytyczać będzie kierunki rozwoju górnictwa, sprzyjać podnoszeniu wydajności i bezpieczeństwa pracy.

Targom towarzyszą ponadto konferencje na tematy związane z bezpieczeństwem energetycznym Europy i Polski, a także konkurs adresowany do wystawców -  "Innowacyjne Rozwiązania w Budowie Maszyn i Urządzeń Górniczych".

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu Zapisz mnie do newslettera
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Często czytane

Mniej białych hełmów...

sobota, 12 maja 2012

Likwidację dwóch szczebli zarządzania zakłada projekt zmian organizacyjnych w kopalniach Katowickiego Holdingu czytaj całość

KHW: Centrum Usług Wspólnych już działa

poniedziałek, 14 maja 2012

Centrum Usług Wspólnych od poniedziałku (14 maja) oficjalnie zaczęło funkcjonować w strukturze Katowickiego czytaj całość

Brzeszcze: pożar endogeniczny na poziomie 700

poniedziałek, 21 maja 2012

Sześć zastępów ratowniczych bierze udział w akcji gaszenia podziemnego pożaru w kopalni Brzeszcze w czytaj całość

Śląsk: nie żyje górnik, potrąciła go kolejka

sobota, 12 maja 2012

Do tragicznego wypadku doszło – 12 maja - w KWK Wujek-Śląsk, w Ruchu Śląsk. 37-letni górnik, potrącony przez czytaj całość

Makoszowy: przysypany górnik nie żyje

czwartek, 10 maja 2012

Górnik, który dziś (10 maja) został – w wyniku zawału - przysypany skałami w kopalni Sośnica-Makoszowy nie czytaj całość