Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


Mobilny bilet KZK GOP

Typ: Kraj
Utworzone: czwartek, 2 września 2010 Autor: kpy - nettg.pl

1 września br. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP uruchomił usługę umożliwiającą zakup biletów jednorazowych poprzez telefon komórkowy - ogłosił KZK GOP na stronie internetowej. Zakupu będzie można dokonać za pomocą aplikacji moBilet. Warunkiem, który trzeba spełnić, aby takiego transakcji dokonać, jest posiadanie telefonu komórkowego z dostępem do Internetu przez GPRS lub WI-FI. Aparat telefoniczny musi obsługiwać programy Java.

Jak kupić bilet przez telefon?

Najpierw trzeba zarejestrować się na stronie internetowej www.mobilet.pl (rejestracja jest jednorazowa i bezpłatna), gdzie podajemy numer telefonu oraz swoje dane osobowe. Program poprosi również o wybór sposobu płatności: polecenie zapłaty bądź zasilenie konta poprzez prepaid, tzw. przedpłata, zasilenie konta.

Kolejnym etapem jest pobranie aplikacji na nasz telefon i zainstalowanie jej. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji należy wpisać swoje hasło.

Rozdaje płatności

W przypadku wybrania polecenia zapłaty przy rejestracji należy wydrukować 2 kopie formularza zgody na obciążenie rachunku bankowego, które należy podpisać i dostarczyć do swojego banku. Potwierdzoną przez kopię bank należy wysłać na adres Spółki Projekt&Parking z Poznania lub zeskanowaną na adres mailowy spółki. Profil zostaje aktywowany po otrzymaniu zgody.
W przypadku wybrania opcji prepaid, czyli przedpłaty po zakończeniu rejestracji zalogowaniu w swoim profilu wyświetli się numer konta, które należy zasilić. Z tego konta przy zakupie biletu będą pobierane pieniądze.

Kontrola biletów

Bilet elektroniczny należy skasować bezpośrednio po ruszeniu pojazdu i uruchomieniu aplikacji. Zamknięcie aplikacji następuje w menu "Skasuj bilet" po 30 a następnie po 15 sekundach.

Jeżeli aplikacja zamknie się automatycznie, wówczas po ponownym jej uruchomieniu wyświetli się ekran startowy z napisem "Opóźniony start". Jeżeli aplikacja zamknie się 4 razy z rzędu, tak jak opisano powyżej, konto zostanie zablokowane. Aby je odblokować, trzeba zadzwonić na infolinię.

Czas zakupu i ważności biletu pobierany jest zdalnie przez aplikację z serwera. Godzina ustawiona w telefonie nie ma znaczenia (tak samo jak w przypadku biletów papierowych, gdzie o ważności biletu decyduje czas drukowany przez kasownik). Podczas kontroli biletów kontrolerowi należy pokazać telefon komórkowy - kontroler oceni ważność biletu odczytując wszystkie informacje i zabezpieczenia.

Za pomocą telefonu będzie można kupić wszystkie rodzaje biletów jednorazowych 2,60 zł (1,30 zł ulgowy) uprawniający do poruszania się na terenie jednego miasta, 3 zł (1,50 zł ulgowy) uprawniające do podróżowanie po terenie dwóch miast oraz za 4 zł (2 zł ulgowy) uprawniający do poruszania się po terenie 3 i więcej miast (bilet ten jest również biletem godzinnym, uprawniającym do poruszania się środkami komunikacji miejskiej przez godzinę od skasowania, niezależnie od ilości przesiadek).

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

REKLAMA

reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

Dochody z rad nadzorczych będą oskładkowane?

Oskładkowanie dochodów członków rad nadzorczych już od stycznia 2015 r. oraz obowiązek odprowadzania od 1 czytaj całość

Śląskie: 20 tys. procesów przeciwko Kompanii Węglowej?

Pracę śląskich sądów sparaliżowało ponad 20 tysięcy pozwów przeciwko Kompanii Węglowej. Przegrane procesy czytaj całość

Katowice: w intencji górników i przyszłości górnictwa

Ponad sto pocztów sztandarowych, liczne grono VIP-ów i zwykłych obywateli, kilkudziesięciu duchownych czytaj całość

Katowice: 33 lata od pacyfikacji kopalni Wujek

We wtorek (16 grudnia) przypada 33. rocznica pacyfikacji kopalni Wujek. Z tej okazji w Katowicach odbędą się msza czytaj całość

Sosnowiec: ostatnia Barbórka w Kazimierzu-Juliuszu

Mszą św. celebrowaną przy ołtarzu św. Barbary w cechowni i uroczystą akademią barbórkową górnicy czytaj całość