Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

PKP Cargo: dobry węglowy początek roku

Typ: Kraj
Tagi: pkp cargo
Utworzone: sobota, 27 lutego 2016 Źródło: Trybuna Górnicza Tekst sponsorowany
fot. Bartłomiej Szopa
Grupa PKP CARGO realizuje blisko 60 proc. przewozów kolejowych węgla kamiennego w Polsce
reklama

Grupa PKP CARGO podpisała ze spółką ENGIE Energia Polska (dawniej GDF Suez Polska) umowę na przewozy węgla w 2016 r. Na jej podstawie polski przewoźnik przetransportuje 2,1 mln t "czarnego złota" ze śląskich kopalń i lubelskiej Bogdanki do elektrowni w Połańcu w województwie świętokrzyskim.

- Grupa PKP CARGO realizuje blisko 60 proc. przewozów kolejowych węgla kamiennego w Polsce. Od lat jesteśmy partnerem branży górniczej i energetycznej. Chcemy to partnerstwo umacniać i oferować klientom najlepszą dostępną na polskim rynku obsługę logistyczną - podkreśla Jacek Neska, członek zarządu PKP CARGO ds. handlowych.

To kolejne duże "węglowe" zlecenie PKP CARGO po podpisanych ostatnio umowach na transport 8,5 mln t węgla dla Tauron Wydobycie w latach 2016-2017 i ponad 1,7 mln t węgla dla PGNiG Termika w 2016 r.

Operatorzy kolejowi w Polsce przewożą miesięcznie ok. 15-20 mln ton towarów. Obsługa elektrowni w Połańcu oznacza dla PKP CARGO średnie przewozy około 175 tys. ton węgla w miesiącu. Przekłada się to średnio na trzy-cztery pociągi dziennie. Przewozy dla Grupy Tauron to blisko 355 tys. t węgla w miesiącu, a dla PGNiG Termika kolejne 150 tys. t węgla co miesiąc.

PKP CARGO jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce, z 56-procentowym udziałem w rynku w ujęciu pracy przewozowej, a jednocześnie drugim w Unii Europejskiej. Oprócz przewozów towarów koleją Grupa PKP CARGO jest również spedytorem oraz operatorem terminali i bocznic. Zajmuje się też naprawą i utrzymaniem taboru kolejowego.

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Kraj i region Transport
reklama

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
CKJDY
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama