Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Spokojna końcówka tygodnia na Wall Street

Kategorie: Ceny i notowania
Typ: Świat
Tagi: wall street
Utworzone: sobota, 27 lutego 2016 Źródło: Polska Agencja Prasowa
fot. ARC
Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,21 proc. i wyniósł 16 662,23 pkt.
reklama

Piątek (26 lutego) na giełdach w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się od wzrostów, ale w końcówce nastroje nieco się pogorszyły i dzień zamknął się minimalnymi zmianami z lekką przewagą spadków. Lepsze od oczekiwań były dane na temat PKB oraz inflacji PCE w USA.

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,21 proc. i wyniósł 16 662,23 pkt.

S&P 500 spadł o 0,19 proc. i wyniósł 1 948,05 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,18 proc. do 4 590,47 pkt.

- Myślę, że z powodu opublikowanych rano danych o inflacji PCE mieliśmy dzisiaj w pewnym sensie przełomowy dzień - powiedział szef zespołu strategii makro ze State Street Global Markets, Lee Ferridge.

Jego zdaniem rynek zaczyna się zastanawiać, czy może powinno się ponownie zacząć wyceniać ruchy Rezerwy Federalnej.

Indeks S&P 500 po publikacji lepszych od oczekiwań danych na temat amerykańskiego PKB w czwartym kwartale notował na początku dnia lekkie wzrosty. Piątkowe dane wskazały również na silny wzrost wydatków konsumentów, które wzrosły w styczniu najmocniej od ośmiu miesięcy.

Mocniej od oczekiwań wzrosła inflacja PCE. Wskaźnik ten jest preferowaną przez Fed miarą dynamiki cen i jego wzrost może okazać się argumentem za kontynuacją podwyżek stóp procentowych przez Fed.

Z wyliczeń Bloomberga wynika, że rynek terminowy wycenia obecnie 50-proc. prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych w USA w tym roku. Przed publikacją piątkowych danych prawdopodobieństwo to było wyceniane na mniej niż 40 proc.

- To są generalnie dobre informacje. Rynki zwykle nie lubią podwyżek stóp procentowych, ale kiedy są one połączone ze wzrostem gospodarczym, to jest to w porządku - uważa główny strateg rynkowy z Voya Investment Management, Douglas Cote.

Zobacz wszystkie z: Ceny i notowania
reklama

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
TPJXA
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama