Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Nadinspektor na parkiecie

Kategorie: Po szychcie
Typ: Kraj
Tagi: hobby oug
Utworzone: sobota, 20 lutego 2016 Autor: Kajetan Berezowski Źródło: Trybuna Górnicza
fot. ARC
Członkowie formacji Estrellas de Movimento szykują się do kolejnego występu. Drugi z lewej stoi Jarosław Rejczak.

Tańczyć każdy może, lepiej lub gorzej - można stwierdzić, parafrazując słowa słynnej piosenki Jerzego Stuhra. I tak jest w istocie. Taniec to jednak także sztuka, której dogłębne opanowanie wymaga wytrwałości i wielu godzin solidnej pracy.

 
Jarosław Rejczak pracuje na stanowisku nadinspektora w Okręgowym Urzędzie Górniczym w Rybniku. Nie wyobraża sobie życia bez tańca. Zainteresował się nim dopiero jako późny trzydziestolatek.

- To było około 15 lat temu. Zupełny przypadek. Odwoziłem córkę na kurs tańca orientalnego i wpadła mi do głowy myśl, że przecież i ja mógłbym tańczyć. Namówiłem żonę. Nie protestowała, no i tak zaczęła się nasza przygoda z tańcem - wspomina Jarosław Rejczak.

Potem były kolejne kursy taneczne i niebawem oboje dołączyli do grupy LaVolta, specjalizującej się w tańcu standardowym. Walc angielski, wiedeński, quickstep, tango, cha-cha-cha i jive nie mają dla nich tajemnic. Formacja liczy pięć par i działa przy Wiejskim Domu Kultury w Szczejkowicach. Artyści często występują podczas różnych uroczystości odbywających się w regionie. Kto miał okazję zobaczyć, jak tańczą w widowisku muzycznym "Najtrudniejszy pierwszy krok", ten może tylko pozazdrościć takich umiejętności.

Lecz apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dla nadinspektora OUG i jego małżonki nadszedł w końcu czas, aby pogłębić swoje taneczne umiejętności. Kilka miesięcy temu Irena i Jarosław Rejczakowie rozpoczęli treningi w szkole tańca Movimento w Żorach wraz z zespołem Estrellas de Movimento. Salsa w parach i bachata to kolejne wyzwania, którym usiłują sprostać. Praktycznie już to uczynili.

Pasja pochłonęła Rejczaków bez reszty. - Moglibyśmy w ogóle nie schodzić z parkietu - śmieje się tancerz.

Taniec traktują jako doskonałą zabawę i oderwanie od problemów dnia codziennego. Jego uprawianie pomogło Jarosławowi pokonać problemy zdrowotne z kręgosłupem.
- Człowiek musi się ruszać, musi uprawiać sport, żeby nie upaść na zdrowiu. Dla mnie i dla mojej żony taniec stał się na dodatek sportem rodzinnym. Zamiast mijać się w drzwiach po pracy jesteśmy razem i cieszymy się wspólnie z życia, z bycia razem - powiada Jarosław Rejczak.

W tańcu rzeczywiście czuje się jak ryba w wodzie. Z pewnością należą mu się słowa uznania za wytrwałość, ale talentu też nie można mu odmówić. Czyżby w młodości interesował się muzyką?

- Uwielbiałem oglądać filmy muzyczne z Johnem Travoltą lub z Patrickiem Swayze w roli głównej. Oni mnie oczarowali swoim tańcem. Dirty Dancing, albo Gorączka Sobotniej Nocy — czyż nie były to wspaniałe filmy? Pochłaniały mnie. Zawsze lubiłem muzykę, to jasne, bez niej nie byłoby tańca - przekonuje.

Taniec nie jest tanim hobby. Obowiązują odpowiednie stroje, z reguły dość drogie. Dobra prezentacja jest na scenie niezbędna. Członkowie obydwu formacji jakoś sobie radzą.
- Przydałby się sponsor, a co do apetytu - to wcale żadnej diety nie stosuję. Golonką i piwem nie pogardzę, w końcu górnik jestem - śmieje się, gdy pytam o dietę.

Przyznaje jednak, że do tańca trzeba mieć kondycję. Komu zatem brzuch dynda, niech najpierw idzie na siłownię, a dopiero potem na kurs tańca. Wiek to drugorzędna sprawa.
- Regularne treningi na parkiecie odmładzają. Daję słowo - deklaruje nadinspektor z rybnickiego OUG.

To prawda, że mógłby być ojcem dla wielu tancerzy formacji Estrellas de Movimento, z którymi obecnie trenuje i występuje, lecz istotne jest przecież to, że na parkiecie, wśród młodzieży, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Smukła sylwetka, nienagannie skrojony smoking tudzież stylowa koszula. Do tego buty z lakierowanej skóry.
- Nie mam kompleksów. Tańczyć będę póki wystarczy sił - zapewnia.

W galerii: formacja taneczna Estrellas de Movimento (zdjęcia: Archiwum zespołu).

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Po szychcie

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
FENGZ
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama