Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Akcje: miasto bez elektroodpadów, szkoły z nagrodami

Typ: Kraj
Utworzone: poniedziałek, 15 lutego 2016 Autor: BE Źródło: portal górniczy
fot. ARC
Sosnowiecka "szesnastkaˮ, pod okiem szkolnej koordynator programu - Małgorzaty Frankiewicz - z wielkim rozmachem organizuje od 2014 r. zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
reklama

"Moje miasto bez elektrośmieciˮ - ten program poważnie potraktowali także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosnowcu. Zebrali w ub. roku szkolnym...14 ton elektroodpadów, za co w nagrodzie dostali interaktywną tablicę.

Ektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Są nimi zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie.

"Moje miasto bez Elektrośmieciˮ to autorski program realizowany przez ElektroEko, największą w Polsce Organizację Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Celem programu jest dostarczenie samorządom realnej pomocy we wdrażaniu zapisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wynikających z nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w Gminach. Program ma m.in. budować efektywny i funkcjonalny system zbierania elektrośmieci.

Sosnowiecka "szesnastkaˮ, pod okiem szkolnej koordynator programu - Małgorzaty Frankiewicz - z wielkim rozmachem organizuje od 2014 r. zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego angażując w nie także lokalną społeczność. W zeszłym roku szkolnym placówce udało się przeprowadzić aż pięć szkolnych zbiórek zbierając łącznie ponad 14 ton elektrośmieci. W tym roku szkolnym przeprowadzano już dwie zbiórki zużytego sprzętu.

Elektroodpady są systematycznie zbierane w UE od 2003 r. Polska "produkujeˮ rocznie ok. 200 mln t ZSEE (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny).

 

Więcej o programie utylizacji ZSEE.

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Ekologia Inicjatywy dla środowiska
reklama

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
DOGCH
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama