Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Ferie: Lasy Państwowe zapraszają najmłodszych

Typ: Kraj
Utworzone: poniedziałek, 15 lutego 2016 Autor: WIG Źródło: portal górniczy
fot. RDLP Katowice
W czasie ferii zimowych śląscy leśnicy zapraszają jak co roku najmłodszych mieszkańców do przyrodniczych wycieczek i spotkań z przyrodą
reklama

- Co robić podczas zimowych ferii, gdy nie ma śniegu? Przyjdź do lasu! Ruch na świeżym powietrzu, kontakt z naturą to dobra alternatywa dla komputera - zachęca najmłodszych mieszkańców Śląska Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, która przygotowała specjalną ofertę na rozpoczynające się ferie.

- Zapraszamy wszystkich: grupy zorganizowane dzieci i młodzieży, rodziny, dorosłych na spacer po leśnych ścieżkach edukacyjnych, odwiedzenia licznych izb edukacji, na spotkania z leśnikiem - wylicza Krzysztof Chojecki z RDLP w Katowicach.

Szczegółowe propozycje i dane do kontaktu z leśnikami można znaleźć na stronach internetowych nadleśnictw w Wiśle, Kobiórze, Siewierzu i Katowicach, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji i pomogą ustalić konkretny program.

Dlaczego do lasu?
Według naukowców już 5 minut aktywności na świeżym powietrzu wystarczy, by odczuwalnie poprawić nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Roślinność w lesie działa uspokajająco, odświeżająco, przywraca równowagę, likwiduje napięcia, stymuluje układy nerwowy, odpornościowy, hormonalny i krwionośny.

- Do tego wszystkiego dodajmy funkcje edukacyjne czy też stymulujące rozwój dzieci, które chłoną świat wszystkimi zmysłami. Przyroda dostarcza bodźców najlepiej dostosowanych do potrzeb maluchów, bo naturalnych! - zaprasza Chojecki w imieniu leśników. Dodaje, że starsze dzieci i młodzież na pewno zainteresuje obserwowanie lasu, z którym coraz częściej zatracamy kontakt. Młodzi mieszkańcy miast będą też mieli szansę dowiedzieć się, np. czym się różni sosna od modrzewia i sprawdzić, czy sarna... to na pewno "żona" jelenia.

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Ekologia Gminy górnicze Kraj i region
reklama

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
NDKWQ
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama