Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Konkursy: te firmy oferują najwyższą jakość w regionie

Kategorie: Kraj i region
Typ: Kraj
Utworzone: czwartek, 7 maja 2015 Autor: BE Źródło: portal górniczy
fot. Andrzej Bęben
Laureatom XVII edycji Konkursu Śląska Nagroda Jakości gratulujemy

W Chorzowie w czwartek (7 maja) laury w Konkursie Śląska Nagroda Jakości (ŚNJ) odebrały najlepsze firmy w regionie. Wśród wyróżnionych w XVII edycji znalazły się spółki związane z górnictwem węgla kamiennego: Grupa Kapitałowa Kopex oraz lędzińskie Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego.

Historia CBiDGP sięga lat 60. XX wieku. Spółkę tworzą cztery Ośrodki: Pomiarów i Automatyki, Badań Środowiska i Zagrożeń Naturalnych, Kształcenia i Doskonalenia Kadr zlokalizowane w Lędzinach oraz Rzeczoznawstwa i Dozoru Urządzeń Górniczych z siedzibą w Mysłowicach- Brzezince. Firma prowadzi działalność w całej Polski i poza jej granicami. Z przyczyn oczywistych obszarem szczególnego zainteresowania jest aglomeracja śląska.

KOPEX od 2009 roku realizuje strategię rozwoju ukierunkowaną na jakość i innowacyjność. Zajmuje czołową, utrwaloną już wieloletnim doświadczeniem, pozycję lidera rynku w branży górniczej. Jest cenionym generalnym wykonawcą na rynku krajowym i międzynarodowym kompletnych obiektów przemysłowych, producenta i dostawcy systemów technologicznych, maszyn, urządzeń i usług dla przemysłu wydobywczego, a także dostawcy surowców i towarów. Odzwierciedleniem zaangażowania kierownictwa spółki w stałe doskonalenie organizacji jest wdrożenie szeregu nowoczesnych systemów, metod i narzędzi zarządzania (ISO 9001, ISO 27001, ISO 9004, ISO 31000, ISO 26000).

Tyle o laureatach z branży górniczej. Teraz kilka zdań o programie "Stawiamy na Jakość". Skierowany jest on do firm i organizacji, które mają wdrożony System Zarządzania Jakością i dla których nadrzędną ideą jest dbałość o jakość swoich usług i produktów oraz wdrożonych standardów zarządzania. Śląska Nagroda Jakości jest przyznawana w ramach najważniejszego konkursu jakościowego w regionie. Organizatorem konkursu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Tradycyjnie patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawują wojewoda śląski, marszałek województwa śląskiego oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

Śląska Nagroda Jakości jest jedynym, organizowanym w regionie Konkursem, którego ideą nie jest samo nagradzanie uczestników, lecz przede wszystkim obiektywna i rzetelna ocena wdrożonych rozwiązań organizacyjno-systemowych - podkreśla Regionalna Izba Gospodarcza.

"Wykorzystywany w ŚNJ model oceny organizacji, bazujący na technice samooceny i polegający na identyfikacji mocnych i słabych stron, pozwala określić dalsze kierunki jej rozwoju oraz podjąć działania doskonalące, poprawiające wyniki biznesowe jednostki".

Śląską Nagrodę Jakości przyznaje Kapituła Konkursu. W jej skład wchodzą przedstawiciele instytucji i osób - pomysłodawców i współtwórców konkursu, jednostek certyfikujących, partnerskich izb gospodarczych, stowarzyszeń oraz organizacji około biznesowych, a także mediów. Kapituła XVII edycji Konkursu Śląska Nagroda Jakości zebrała się 14 kwietnia i wyłoniła Laureatów w trzech kategoriach:
• nagród zespołowych,
• indywidualnych oraz
• honorowych.

Laureatami nagród zespołowych zostali w kategoriach
• ORGANIZACJA EDUKACYJNA: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach,
• DUŻE ORGANIZACJE PRODUKCYJNO-USŁUGOWE: Grupa Kapitałowa Kopex,
• ŚREDNIE ORGANIZACJE USŁUGOWE: Zakład Budynków Miejskich sp. z o.o. w Bytomiu.

W kategorii ZNAKOMITY PRZYWÓDCA laury trafiły do Artura Komor, prezesa zarządu Zakładu Budynków Miejskich w Bytomiu.

W kategorii ZNAKOMITY PEŁNOMOCNIK SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ kapituła wyróżniła Gabrielę Grojec, pełnomocnika SZJ Zakładu Budynków Miejskich w Bytomiu.

Laureatami Honorowych Śląskich Indywidualnych Nagród Jakości zostali:
• w kategorii INNOWACJE W PRAKTYCE: prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej SUM,
• w kategorii NAUKA: prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu;
• w kategorii PROMOCJA: Tomasz Konior - wybitny architekt, projektant m.in. siedziby NOSPR w Katowicach.

Laureatem Specjalnej Honorowej Śląskiej Nagrody Jakości został: Piotr Uszok - samorządowiec, prezydent Katowic w latach 1998-2014.

Poznaliśmy także laureatów V edycji programu "Stawiamy na Jakość". Oto lista nagrodzonych:
• Stawiamy na Jakość w Służbie Zdrowia: BetaMed SA w Katowicach i Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
• Stawiamy na Jakość w Innowacjach: PREVAC sp. z o.o. w Rogowie.
• Stawiamy na Jakość w Firmie: Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego sp. z o.o. w Lędzinach.

Wymienione wyżej firmy znalazły się w finale, czyli w IV etapie Konkursu. Trzy wcześniejsze to:
• I etap - uczestnicy przygotowują samoocenę swojej organizacji wg szczegółowych kryteriów modelu oceny Polskiej Nagrody Jakości, w oparciu o szkolenie prowadzone przez przewodniczącą ekspertów Konkursu.
• II etap -weryfikacja opracowanej samooceny przez zespół ekspertów ŚNJ oraz zostają wyłonione jednostki do przeprowadzenia wizyt, których celem jest weryfikacja zgodności informacji zawartych w samoocenach ze stanem faktycznym lub, w razie zaistniałej potrzeby, uszczegółowienie wybranych zagadnień.
• III etap -w wyniku tego postępowania kwalifikacyjnego, w oparciu o raport merytoryczny przygotowany przez zespól ekspertów Kapituła Konkursu ŚNJ wyłania laureatów i wyróżnionych w danej edycji, w kategoriach zależnych od wielkości oraz charakteru prowadzonej działalności.

Firma, która zostanie laureatem w Konkursie, może uczestniczyć w Konkursie Polska Nagroda Jakości, a następnie Europejskiej Nagrodzie Jakości.

Laureatom XVII edycji Konkursu Śląska Nagroda Jakości gratulujemy.

 

W galerii: gala Śląskiej Nagrody Jakości. Chorzów, 7 maja 2015 r. (zdjęcia: Andrzej Bęben - nettg.pl).

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Kraj i region

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
QHHIC
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama