Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Wesoła: jubileuszowa biesiada Solidarności (GALERIA)

Typ: Kraj
Utworzone: sobota, 24 listopada 2012 Autor: MD Źródło: portal górniczy

Od wręczenia szpad górniczych rozpoczęła się w sobotę (24 listopada) w cechowni kopalni Mysłowice-Wesoła XX karczma piwna organizowana przez zakładową Solidarność. W gronie kilkudziesięciu uhonorowanych osób znalazł się wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

W cechowni kopalni należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego zebrało się około 1400 osób. Poza górnikami i zarządem KHW w ławach zasiedli politycy, samorządowcy oraz przedstawiciele świata biznesu i nauki. Honory tego wieczoru sprawował Adam Byzdra, lider Solidarności w kopalni Mysłowice-Wesoła. Po części oficjalnej stery przejął jednak Krzysztof Hanke z kabaretu RAK, który został prezesem Wysokiego, a w Sprawach Piwnych Nigdy Nieomylnego Prezydium. Po wybraniu pozostałych członków wspomnianego gremium przystąpiono do zabawy. Urozmaicili ją pozostali członkowie Kabaretu RAK, czyli Krzysztof Respondek i Grzegorz Poloczek, którzy odpowiadali za ławy lewą i prawą, a swoimi żartami bawili wszystkich gości zebranych w cechowni mysłowickiej kopalni.

Dodatkową porcję dowcipu zaserwował uczestnikom karczmy parodysta Waldemar Ochnia, który na scenie głosem naśladował znane postacie życia publicznego. Do biesiadujących przemówili m.in. Jacek Kuroń, Jerzy Waldorff, Adam Michnik czy choćby Kargul i Pawlak znani z serii filmów "Sami swoi".

Zabawę urozmaicały także piosenki, które jak zawsze przy okazji karczm piwnych zostały zebrane w śpiewniku. Dwa utwory, które mają wielkie znaczenie w polskiej historii, uczestnicy karczmy odśpiewali na stojąco. Pierwszym z nich była piosenka Jana Pietrzaka pt. "Żeby Polska była Polską", a drugim "Mury" autorstwa legendarnego barda Jacka Kaczmarskiego.

- Cieszę się, że po raz kolejny udało się nam tak licznie zebrać w cechowni naszej kopalni. Trzeba zauważyć, że mamy tu podwójny jubileusz, bo kopalnia świętuje swoje 60-lecie, a karczma odbywa się po raz 20. Tego typu spotkania to tradycja, którą trzeba podtrzymywać - powiedział w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl Adam Byzdra.

W galerii: Karczma piwna w kopalni Mysłowice-Wesoła. Mysłowice, 24 listopada 2012 r. (zdjęcia: Maciej Dorosiński - portal górniczy nettg.pl)

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Górnictwo Węgiel kamienny

Komentarze

Liczba komentarzy: 4
gość: ewald39
Dodano: niedziela, 2 grudnia 2012
Co to ma być ? To jest żenada , powrót do komuny , przez godzinę wręczali sobie medale a górnicy czekali na napełnienie kufli i talerzy , a pan Byzdra i reszta władz to osobny temat.
4
gość: zzgrad
Dodano: poniedziałek, 26 listopada 2012
My, branzowe zwiazki, wolne związki, nie mamy takich brzuchów. Niech zyje branżowy ruch związkowy
3
gość: swot
Dodano: poniedziałek, 26 listopada 2012
Wiadomo, ludzie dają składki to bawić się można.
2
gość: zzg
Dodano: poniedziałek, 26 listopada 2012
same wyżarciuchy z solidarnosci, najchudszy to jeszcze bercik był
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
IUSEC
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama