Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama

PG Silesia: znaleziono ciało górnika

Typ: Kraj
Utworzone: niedziela, 12 sierpnia 2012 Autor: BAR Źródło: portal górniczy
fot. ARC
29-letni górnik z PG Silesia to 14. ofiara śmiertelna wypadku, w górnictwie węgla kamiennego w Polsce od początku tego roku

Ratownicy prowadzący akcję w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia odnaleźli ciało 29-latka, który w sobotę 11 sierpnia, rano wpadł do podziemnego zbiornika na węgiel - donosi TVP Info.

Wypadek zdarzył się w sobotę wczesnym rankiem. Po nieco ponad dobie od tego darzenia ratownikom udało się odnaleźć lampkę górnika z nadajnikiem, który miał pomóc określić jego położenie.

Zbiornik, do którego wpadł pracownik, ma około 500 m sześc. objętości. W chwili zdarzenia był wypełniony w mniej więcej połowie objętości. Niestety, gdy górnik wpadł do środka, przez jakiś czas nadal sypany był węgiel. Aby odnaleźć 29-latka, trzeba było wybrać urobek ze zbiornika.

Przypomnijmy, że do wypadku w Silesii doszło ok. 460 m pod ziemią. Górnik wpadł do głębokiego na ok. 25 metrów zbiornika. Po tym jak znaleziono tylko lampkę z nadajnikiem, do dalszych poszukiwań dwukrotnie wykorzystano psa, który wskazał kierunek, gdzie może znajdować się zaginiony.

29-letni górnik z PG Silesia to 16. ofiara śmiertelna wypadku w górnictwie węgla kamiennego w Polsce od początku tego roku.

Zobacz wszystkie z: Bezpieczeństwo Wypadki

Komentarze

Liczba komentarzy: 1
gość: ryl
Dodano: poniedziałek, 13 sierpnia 2012
Wieczny odpoczynek dla tego górnika ...14 smierc w tym roku - w tle atmosfera nagonki na górnicze emerytury i "przywileje"...Szkoda gadac..
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

REKLAMA

reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

Górnictwo: zbadają rejony Piasta i Ziemowita

Grupa ekspertów, powołana przez prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, spotkała się w czwartek (18 czytaj całość

Gliwice: jubileusz 20-lecia górniczych ubezpieczeń GSU SA

Światowym prawykonaniem spektaklu baletowego "I have a dream" (do nieśmiertelnej muzyki szwedzkiego zespołu czytaj całość

Górnictwo: bezpieczeństwo nie jest dane na zawsze

Dwadzieścia wypadków śmiertelnych w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku wymaga stanowczej reakcji. Musimy czytaj całość

Górnictwo: odmetanowanie przed eksplotacją

Za trzy tygodnie rozpocznie się kolejny etap unikatowego w Polsce eksperymentalnego odmetanowania pokładów węgla czytaj całość

Górnictwo: niefrasobliwość przyczyną wypadków

W Katowicach dyskutowano o prawie geologiczno-górniczym oraz nowoczesnych rozwiązaniach technicznych, które czytaj całość