Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Pracuję bezpiecznie: konkurs źródłem cennych informacji

Typ: Kraj
Utworzone: sobota, 14 kwietnia 2012 Autor: Maciej Dorosiński Źródło: Trybuna Górnicza
fot. Jarosław Galusek
- Mniej istotna jest dla nas informacja o punktach zdobytych przez pracownika w pojedynczym teście, ważna natomiast jest informacja, czy liczba punktów zdobywanych przez pracownika w kolejnych testach jest większa, czyli czy pracownik podnosi swoją wiedzę z zakresu znajomości przepisów, dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy - mówi Andrzej Pakura, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Kompanii Węglowej
reklama

Dwa tygodnie temu rozpoczęła się w Kompanii Węglowej dziewiąta edycja konkursu "Pracuję bezpiecznie". W ubiegłym roku do internetowych eliminacji przystąpiło blisko 8 tys. uczestników. Według Andrzeja Pakury, dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy KW, tegoroczna edycja będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem.

Najbardziej aktywne w internetowych eliminacjach są na razie załogi kopalń Ziemowit, Piast i Jankowice.

- Pracownicy tych zakładów w ciągu czterech dni rozwiązali ponad 1600 testów. Mamy także jednego rekordzistę. Pracownik kopalni Ziemowit ma na swoim koncie 100 rozwiązanych testów - mówi Andrzej Pakura. Szef Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy KW przypomina, że w tym roku po raz pierwszy dopuszczono do testów wszystkich pracowników spółki, nie tylko tych zatrudnionych na stanowiskach robotniczych.

- W tym roku swoją wiedzę z zakresu bhp mogą również sprawdzić pracownicy administracji, nie mówiąc już o osobach kierownictwa kopalni czy zakładu - podkreśla.

W teście znajduje się 30 pytań, które są podzielone na trzy stopnie trudności, ogółem można w nim zdobyć 30 punktów. Z roku na rok poziom wiedzy uczestników rywalizacji wzrasta, co powoduje, że pytania także stają się trudniejsze. W dziewiątej edycji konkursu pracownicy KW będą się musieli zmierzyć z pytaniami z szesnastu kategorii, które będą dotyczyć m.in. pierwszej pomocy, Kodeksu pracy, Prawa geologicznego i górniczego, robót strzałowych i spawalniczych czy szkoleń bhp.

Internetowe eliminacje są doskonałym źródłem informacji na temat poziomu wiedzy z zakresu bhp i postępu, którego w tym zakresie dokonują pracownicy Kompanii Węglowej.

- Mniej istotna jest dla nas informacja o punktach zdobytych przez pracownika w pojedynczym teście, ważna natomiast jest informacja, czy liczba punktów zdobywanych przez pracownika w kolejnych testach jest większa, czyli czy pracownik podnosi swoją wiedzę z zakresu znajomości przepisów, dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Celem tego konkursu i takiej formy jego realizacji jest poszerzenie wiedzy pracowników z szerokiej dziedziny, jaką jest bhp. I to nam się udaje w stu procentach - podkreśla Andrzej Pakura.

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
reklama

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
BTNCI
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama