Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama

reklama

Mysłowice: przychodnia przyjazna rodzinie

Typ: Kraj
Utworzone: poniedziałek, 2 kwietnia 2012 Autor: JECH Źródło: portal górniczy
fot. Jerzy Chromik
Ceremonii przecięcia wstęgi dopełnił prezydent Mysłowic Edward Lasok w asyście wiceprezesa zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego ds. pracy Waldemera Mroza (z lewej strony) i prezesa Jarosława Stopy (po prawej stronie)

Dziś (2 kwietnia) w Mysłowicach przy ulicy Chopina 54 została uroczyście otwarta nowoczesna przychodnia Unii Brackiej. Będzie placówką, świadczącą szeroki profil usług medycznych, nastawioną głównie na opiekę nad rodziną. Obok gabinetów lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej znalazły się w niej poradnie laryngologiczna, okulistyczna, ginekologiczno-położnicza i dermatologiczna. W nieodległej przyszłości dojdzie jeszcze poradnia medycyny pracy.

- To już 23 przychodnia Unii Brackiej. Urządziliśmy ją od podstaw w budynku po pawilonie handlowym. Na jego przebudowę i modernizację oraz wyposażenie pracowni i gabinetów lekarskich Unia przeznaczyła około 2 mln złotych. Wierzę, że nowoczesne świadczenia w przyjaznym pacjentom klimacie znajdą uznanie nie tylko wśród górników pobliskich kopalń, ale również mysłowiczan z dużych pobliskich osiedli. Otwarcie tak pięknej i nowoczesnej przychodni cieszy mnie tym bardziej, że w lipcu będziemy obchodzili jubileusz dwudziestolecia powołania Unii Brackiej, a więc nowo otwarta placówka jest jeszcze jednym świadectwem rozwoju Fundacji - tuż przed uroczystym przecięciem wstęgi powiedział portalowi górniczemu nettg.pl Jarosław Stopa, prezes zarządu Unii Brackiej.

Ceremonii przecięcia wstęgi dopełnił prezydent Mysłowic Edward Lasok w asyście wiceprezesa zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego ds. pracy Waldemera Mroza i prezesa Jarosława Stopy. Wśród gości uroczystości byli również między innymi przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, przedstawiciele Rady Fundacji i Zgromadzenia Fundatorów z reprezentującym również Kompanię Węglową Andrzejem Pakurą, dyrektorzy mysłowickich placówek zdrowia i szkół, przedsiębiorcy, związkowcy i duchowieństwo.

- Cieszy mnie powstanie nowej przychodni. Raz dlatego, że jest to bardzo piękny, nowoczesny obiekt z wyposażeniem o najwyższym standardzie, a dwa - co najważniejsze - że ułatwi mysłowiczanom dostęp do usług medycznych. Obok są dwa duże osiedla - Chopina i Prezydenckie - z kilkunastoma tysiącami mieszkańców - mówił z satysfakcją prezydent Lasok.

Po nowej przychodni oprowadzała gości jej kierowniczka, dr Małgorzata Mirocha. Personel medyczny placówki liczy siedmiu lekarzy i cztery pielęgniarki.

- Potrzeby lokalnej społeczności nakładają na nas obowiązek świadczenia usług medycznych dla mieszkańców sąsiadujących z przychodnią dzielnic. Ale liczę, że pozostaną przy nas również nasi stali pacjenci z przychodni przy ul.Świerczyny, również należącej do Unii Brackiej. Nasze świadczenia przede wszystkim będą zorientowane na rodzinę, stąd dominacja lekarzy rodzinnych i pediatrów, ale też specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa, otolaryngologii, okulistyki i dermatologii. W przyszłości ten zakres usług zostanie rozszerzony o porady z zakresu medycyny pracy. Planujemy również świadczenia pod wspólnym hasłem "promocja zdrowia". Nasi pacjenci mogą liczyć na doświadczony personel lekarski i pielęgniarski, dysponujący sprzętem o wysokim standardzie i co także bardzo ważne - na przyjazny im klimat - przekonywała dr Małgorzata Mirocha.

W galerii: Otwarcie przychodni Unii Brackiej w Mysłowicach. 2 kwietnia 2011 r., Mysłowice (zdjęcia: Jerzy Chromik - portal górniczy nettg.pl)

Komentarze

Liczba komentarzy: 1
gość: Irena Noras
Dodano: piątek, 7 grudnia 2012
PROSZĘ O NR. TELEFONU DO PRZYCHODNI.
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

REKLAMA

reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

Mysłowice-Wesoła: ratownicy odnaleźli ciało zaginionego górnika

O godz. 1.37, w nocy z piątku na sobotę (17 na 18 października) zastępy ratownicze przeszukujące końcówkę czytaj całość

WUG: o prawdopodobnych przyczynach wypadku w Wesołej

- W wyrobisku panuje teraz atmosfera niezdatna do oddychania, określania jako mieszanina wybuchowości. Poszukiwany czytaj całość

Kiedy na dole zginą ludzie...

Wypadek w kopalni. Z Wyższego Urzędu Górniczego w świat idzie komunikat o nieszczęściu. Jego opis kończy czytaj całość

WUG: 12 anonimowych telefonów w sprawie kopalni Mysłowice-Wesoła

W połowie tygodnia ma rozpocząć pracę komisja powołana przez prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, która będzie czytaj całość

Górnictwo: wykoleiła się kolejka, 7 górników ma obrażenia

W Zakładzie Górniczym Janina w Libiążu, wchodzącym w skład spółki Turon Wydobycie, doszło w czwartek (9 czytaj całość