Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Kompania Węglowa: jest porozumienie w sprawie emeryckiego węgla

Typ: Kraj
Utworzone: piątek, 10 lutego 2012 Autor: AZ Źródło: portal górniczy
fot. ARC
Wartość ekwiwalentu pieniężnego ustalana będzie na podstawie przeciętnej średniorocznej ceny zbytu węgla, ogłaszanej przez ministra gospodarki
Pieniądze przekazywane będą na wskazane konto lub w kasach kopalń
reklama

Zarząd Kompanii Węglowej podpisał z działającymi w spółce organizacjami związkowymi porozumienie dotyczące zasad wydawania bezpłatnego węgla dla emerytów, rencistów i innych uprawnionych osób. Węgiel wydawany dotąd w naturze będzie można zamienić na ekwiwalent pieniężny - dowiedział się portal górniczy nettg.pl.

Wartość ekwiwalentu pieniężnego ustalana będzie na podstawie przeciętnej średniorocznej ceny zbytu węgla, ogłaszanej przez ministra gospodarki. W 2012 roku ekwiwalent wynosił będzie 585 zł za tonę. Osoby, które są zainteresowane otrzymywaniem ekwiwalentu na nowych zasadach powinny złożyć w tej sprawie oświadczenie w referacie węglowym - biurze dotychczas zajmującym się wydawaniem talonów.

Pieniądze przekazywane będą na wskazane konto bankowe do 30 marca danego roku. Ekwiwalent pieniężny można będzie też odbierać w kasach kopalń do 30 kwietnia.

Emeryci i renciści oraz inne osoby uprawnione do deputatów, nadal mogą odbierać węgiel w naturze (w zależności od uprawnień 2,5 lub 3 tony w sortymencie orzech lub kostka).

W związku z wejściem w życie podatku akcyzowego, aby otrzymać węgiel w naturze uprawnieni do deputatu muszą złożyć oświadczenie o zużyciu węgla w gospodarstwie domowym. Pobrane już talony można zwrócić i otrzymać w zamian ekwiwalent pieniężny.

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Górnictwo Węgiel kamienny
reklama

Komentarze

Liczba komentarzy: 2
wili
Dodano: piątek, 10 lutego 2012
brutto czy netto 585 zl
2
gość: Rylik
Dodano: piątek, 10 lutego 2012
A w Wesołej w kasie płacą 339 zł.
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
WXGEV
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama