Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama

Kompania Węglowa: jest porozumienie w sprawie emeryckiego węgla

Typ: Kraj
Utworzone: piątek, 10 lutego 2012 Autor: AZ Źródło: portal górniczy
fot. ARC
Wartość ekwiwalentu pieniężnego ustalana będzie na podstawie przeciętnej średniorocznej ceny zbytu węgla, ogłaszanej przez ministra gospodarki
Pieniądze przekazywane będą na wskazane konto lub w kasach kopalń

Zarząd Kompanii Węglowej podpisał z działającymi w spółce organizacjami związkowymi porozumienie dotyczące zasad wydawania bezpłatnego węgla dla emerytów, rencistów i innych uprawnionych osób. Węgiel wydawany dotąd w naturze będzie można zamienić na ekwiwalent pieniężny - dowiedział się portal górniczy nettg.pl.

Wartość ekwiwalentu pieniężnego ustalana będzie na podstawie przeciętnej średniorocznej ceny zbytu węgla, ogłaszanej przez ministra gospodarki. W 2012 roku ekwiwalent wynosił będzie 585 zł za tonę. Osoby, które są zainteresowane otrzymywaniem ekwiwalentu na nowych zasadach powinny złożyć w tej sprawie oświadczenie w referacie węglowym - biurze dotychczas zajmującym się wydawaniem talonów.

Pieniądze przekazywane będą na wskazane konto bankowe do 30 marca danego roku. Ekwiwalent pieniężny można będzie też odbierać w kasach kopalń do 30 kwietnia.

Emeryci i renciści oraz inne osoby uprawnione do deputatów, nadal mogą odbierać węgiel w naturze (w zależności od uprawnień 2,5 lub 3 tony w sortymencie orzech lub kostka).

W związku z wejściem w życie podatku akcyzowego, aby otrzymać węgiel w naturze uprawnieni do deputatu muszą złożyć oświadczenie o zużyciu węgla w gospodarstwie domowym. Pobrane już talony można zwrócić i otrzymać w zamian ekwiwalent pieniężny.

Zobacz wszystkie z: Górnictwo Węgiel kamienny

Komentarze

Liczba komentarzy: 2
wili
Dodano: piątek, 10 lutego 2012
brutto czy netto 585 zl
2
gość: Rylik
Dodano: piątek, 10 lutego 2012
A w Wesołej w kasie płacą 339 zł.
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x200-Weglokoks_pojedyncza_wiadomosc
reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

Górnictwo: czy będzie przestój w Kompanii Węglowej?

Podczas najbliższego spotkania zarządu Kompanii Węglowej ze stroną społeczną omawiana będzie sprawa czytaj całość

Górnictwo: bez obaw o wynagrodzenia w Kompanii

- Nie ma realnego zagrożenia niewypłacenia wynagrodzeń pracownikom Kompanii Węglowej - poinformował portal czytaj całość

Górnictwo: zginął górnik w kopalni Brzeszcze

W kopalni Brzeszcze, należącej do Kompanii Węglowej, miał miejsce w sobotę (12 kwietnia) nad ranem tragiczny czytaj całość

Górnictwo: co z zatrudnieniem absolwentów w JSW?

Przed tygodniem do redakcji Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl trafił list podpisany przez absolwentów Technikum czytaj całość

Ukryty rachunek za węgiel - czyli manipulacje Greenpeace

Górnictwo to studnia bez dna, do której państwo – ukrywając dotacje przed podatnikami – od ćwierć wieku czytaj całość