Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

GIG: rusza kurs dla audytorów

Typ: Kraj
Tagi: gig nauka
Utworzone: sobota, 27 lutego 2016 Źródło: Trybuna Górnicza
fot. Bartłomiej Szopa
Program obejmuje 18 godzin wykładowych i ćwiczeń (trzy dni), opracowanych według autorskiego programu specjalistów GIG
reklama

Centrum Szkoleniowo-Informacyjne Głównego Instytutu Górnictwa 21 marca 2016 r. rozpoczyna nowy kurs pt. Audytor etyczny. Kurs adresowany jest do wszystkich osób, zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu audytora etycznego, potwierdzającego nabycie praktycznej wiedzy z obszaru społecznej odpowiedzialności (CSR) i raportowania danych pozafinansowych.

W 2017 r. zacznie obowiązywać dyrektywa UE 2014/95/UE dotycząca ujawniania informacji pozafinansowych. W świetle wymagań nowej dyrektywy nabycie wiedzy, czym są dane pozafinansowe, jaki jest ich zakres oraz uzyskanie kompetencji audytora etycznego staje się cennym walorem pracownika w jego firmie oraz na rynku pracy.

Celem kursu jest przekazanie wiedzy na temat podstawowych etycznych aspektów działalności firmy, zapoznanie z obowiązującymi standardami w tym zakresie oraz przygotowanie do pełnienia funkcji audytora etycznego.

Program obejmuje 18 godzin wykładowych i ćwiczeń (trzy dni), opracowanych według autorskiego programu specjalistów GIG. Zawiera m.in. takie bloki tematyczne, jak społeczna odpowiedzialność w praktyce działania przedsiębiorstwa, projektowanie programów etycznych, zasady raportowania i komunikacji w działalności biznesowej, procedury i obszar audytu wewnętrznego, certyfikacja osób i jednostek. Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym, do którego przystąpienie jest dobrowolne. Uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu oraz weryfikacja dodatkowych kompetencji (wykształcenie i staż pracy) pozwalają na otrzymanie certyfikatu audytora etycznego, wystawianego przez Jednostkę Certyfikującą Głównego Instytutu Górnictwa.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników śląskich firm oraz przygotowanie kadr menedżerskich do pełnienia dodatkowych funkcji w firmie to elementy działalności GIG, za które Instytut był wielokrotnie nagradzany m.in. przez Business Center Club. Dodatkowe informacje dotyczące kursu znajdują się na stronie: www.szkolenia.gig.eu lub udziela ich Dorota Lorenc, tel. 32 259 22 33, 32 259 26 04, e-mail: dlorenc@gig.eu.

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Instytuty naukowe Nauka
reklama

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
UGJRI
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama