Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Orlen: pożar na jednej z instalacji

Typ: Kraj
Tagi: orlen pożary
Utworzone: poniedziałek, 22 lutego 2016 Źródło: Polska Agencja Prasowa
fot. Andrzej Bęben
Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki zakładowej straży pożarnej szybko ugasiły pożar
reklama

Na terenie zakładu głównego PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) doszło w poniedziałek (22 lutego) rano do pożaru na instalacji destylacji rurowo-wieżowej VI. Ogień został ugaszony przez zakładowa straż pożarną płockiego koncernu. Nie ma poszkodowanych.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe PKN Orlen, przyczyny oraz okoliczności zdarzenia zbada powołana specjalnie komisja specjalistów z zakresu BHP i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

PKN Orlen podał, że pożar wybuchł ok. godz. 9.30 na wymiennikach gudronu instalacji Destylacji Rurowo-Wieżowej VI. Według spółki pożar był niewielki.

- Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki zakładowej straży pożarnej szybko ugasiły pożar i obecnie zabezpieczają miejsce zdarzenia. Nie ma poszkodowanych, a zdarzenie nie miało negatywnego wpływu na stan środowiska naturalnego - podkreśliło biuro prasowe płockiego koncernu.

Instalacja destylacji rurowo-wieżowej wykorzystywana jest w procesie przerobu ropy naftowej, w trakcie którego uzyskiwane są m.in.: benzyna, olej napędowy i mazut.

Zobacz wszystkie z: Energetyka Ropa naftowa
reklama

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
WMNFB
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama