Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Kadry: powołano nowego prezesa Grupy Azoty

Kategorie: Kraj i region
Typ: Kraj
Tagi: azoty
Utworzone: sobota, 20 lutego 2016 Źródło: Polska Agencja Prasowa
fot. grupaazoty.pl
Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów azotowych z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla
reklama

Rada nadzorcza na piątkowym (19 lutego) posiedzeniu powołała Mariusza Bobera na nowego prezesa Grupy Azoty - poinformowała spółka w komunikacie. Ze stanowisk odwołani zostali: dotychczasowy prezes oraz trzech wiceprezesów firmy.

RN odwołała ze stanowiska prezesa Azotów Pawła Jarczewskiego, który pełnił stanowisko od 30 stycznia 2014 roku oraz wiceprezesów zarządu Krzysztofa Jałosińskiego, Marka Kapłuchę, Mariana Rybaka.

Bober jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pracował m.in. Zakładach Chemicznych Police oraz był prezesem KGHM Ecoren.

Grupa Azoty SA to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Do 2020 r. zamierzają przeznaczyć na inwestycje 7 mld zł.

Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów azotowych z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Grupa jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

Zobacz wszystkie z: Kraj i region
reklama

Komentarze

Liczba komentarzy: 2
gość: Dawid
Dodano: wtorek, 23 lutego 2016
Tu sie niestety nie zgodze. Doswiadczenie czesto bije na glowe wyksztalcenie w takich przypadkach, szczegolnie ze prezes w takiej spolce nie siedzi w laboratorium i nie przeprowadza doswiadczna, a zarzadza wieloma innymi procesami. Dobry manager jest niezbedny, a nowemu prezesowi w tej kwestii doswiadczenie nie mozna odmowic
2
gość: Inka
Dodano: poniedziałek, 22 lutego 2016
Nie no spoko ale, na stanowisku prezesa osoba powinna mieć przynajmnije ukończone Studia chemiczne i taką możliwość daje nam portal edukacyjny Preply
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
LJCPX
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama