Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Wall Street: obawa o podwyżkę stóp przez Fed

Kategorie: Analizy rynku
Typ: Świat
Tagi: wall street
Utworzone: sobota, 6 lutego 2016 Źródło: Polska Agencja Prasowa
fot. Andrzej Bęben
W piątek dolar umacniał się po wcześniejszych spadkach
reklama

Nowojorskie giełdy zakończyły piątkową (5 lutego) sesję mocnymi spadkami. Na indeksy wpływał negatywnie umacniający się dolar oraz słabe wyniki kwartalne spółek technologicznych. Inwestorzy analizują prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych przez Fed w marcu.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial Average stracił 1,29 proc., i wyniósł 16 204,83 pkt. S&P 500 spadł o 1,85 proc. i wyniósł 1880,02 pkt. Nasdaq Comp. spadł o 3,25 proc. do 4363,14 pkt.

Akcje spółek technologicznych mocno zniżkowały w reakcji na serię słabych wyników kwartalnych. Spadki o kilka procent odnotowały m.in. Apple, Facebook i Amazon.

- Spadki zaczęły się wraz z niepewnością wokół Fed i słabymi wynikami spółek technologicznych, a potem przeniosły się na szerszy rynek. Wygląda na to, że inwestorzy nie chcieli wziąć na siebie niepotrzebnego ryzyka przed weekendem - powiedział JJ Kinahan, główny strateg TD Ameritrade.

W piątek dolar umacniał się po wcześniejszych spadkach. Rynki oceniały, że globalne spowolnienie wzrostu może złagodzić ścieżkę zacieśniania monetarnego w USA. To zaś przełożyło się na osłabienie amerykańskiej waluty i związane z nim wzrosty notowań surowców oraz nadziei na poprawę wyników międzynarodowych korporacji.

- Kiedy opadnie kurz, uwaga ponownie zwróci się ku notowaniom ropy i spółek z sektora finansowego. Inwestorzy przyglądają się bardziej czynnikom makroekonomicznym niż wynikom spółek - uważa Matt Maley, strateg z Miller Tabak & Co. w Nowym Jorku.

Po ponad połowie sezonu wyników w USA dane zebrane przez agencję Bloomberg pokazują, że 77 proc. spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory opublikowały raporty, przebiło oczekiwania dotyczące zysku, jednak mniej niż połowa wypracowała przychody większe niż prognozowano. Analitycy szacują, że zyski spółek z indeksu spadły o 5,6 proc. w IV kwartale.

W poniedziałek publikację wyników planują m.in. Hasbro, we wtorek Coca-Cola, Viacom, Walt Disney, a w środę Time Warner, Cisco Systems, Tesla i Twitter.

Zobacz wszystkie z: Analizy rynku
reklama

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
KTFGO
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama