Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Górnictwo: w poniedziałek w Kompanii rozmowy z udziałem wiceministra

Typ: Kraj
Utworzone: czwartek, 28 stycznia 2016 Źródło: Polska Agencja Prasowa
fot. Maciej Dorosiński
Z przedstawionych założeń planu techniczno-ekonomicznego Kompanii widać przede wszystkim drastyczne cięcie kosztów osobowych; nie widać natomiast działań prowadzących do stabilizacji i faktycznego uzdrowienia sytuacji - ocenił szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz
reklama

W poniedziałek (1 lutego) w Katowicach zbierze się Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy, skupiający wiodące regionalne centrale związkowe. Równolegle w Kompanii Węglowej toczyć się będą rozmowy związkowców z zarządem spółki, przy udziale wiceministra energii.

Główne tematy spotkania związkowców to sytuacja zabrzańskiej kopalni Makoszowy i brak porozumienia w rozmowach prowadzonych w spółkach węglowych. Natomiast rozmowy w Kompanii mają dotyczyć przyszłego kształtu i zamierzeń tej firmy, która wiosną ma przekazać 11 kopalń do innej spółki - Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Górnicy nie godzą się m.in. na obniżkę wynagrodzeń po przejściu do PGG.

- Z przedstawionych założeń planu techniczno-ekonomicznego Kompanii widać przede wszystkim drastyczne cięcie kosztów osobowych; nie widać natomiast działań prowadzących do stabilizacji i faktycznego uzdrowienia sytuacji - ocenił szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Jego zdaniem takie propozycje są dla strony społecznej nie do przyjęcia.

Zaniepokojony jest również lider Sierpnia 80 Bogusław Ziętek.

- Sygnały płynące z Kompanii są niepokojące; zarząd spółki nie idzie w kierunku, który uważamy za właściwy - powiedział.

Zastrzegł, że rozmowy z zarządem Kompanii są w toku. Związkowcy nie ukrywają, że plany spółki na 2016 rok budzą ich obawy.

- To, co zostało przedstawione stronie związkowej, jest niepokojące na tyle, że zaowocowało wnioskiem, aby w kolejnym spotkaniu wzięli udział minister i wiceminister energii - relacjonował Ziętek.

Kolejną turę rozmów początkowo zaplanowano na piątek, później jednak rozmowy przełożono na poniedziałek 1 lutego; ma wziąć w nich udział - co potwierdzili przedstawiciele Kompanii - wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Przed tygodniem zapowiadał on, że niebawem rozpoczną się rozmowy ze stroną społeczną dotyczące Polskiej Grupy Górniczej.

Podczas środowych rozmów zarząd Kompanii przedstawił związkowcom założenia planu-techniczno-ekonomicznego na 2016 r., w tym dane dotyczące planowanej wielkości wydobycia i sprzedaży węgla oraz zatrudnienia; pojawiły się też nieoficjalne informacje o propozycji zmniejszenia górniczych wynagrodzeń, np. poprzez rezygnację z niektórych świadczeń (w tym czternastej pensji). Oznaczałoby to zauważalne zmniejszenie średniego wynagrodzenia, choć prawdopodobnie bez spadku płac zasadniczych.

Obawy związków budzi również zakładany duży udział w działaniach spółki prywatnych firm świadczących usługi górnicze w kopalniach, kosztem załogi własnej kopalń. Zatrudnianie takich firm jest tańsze m.in. dlatego, że pracujący tam górnicy nie otrzymują takich świadczeń jak ci zatrudnieni bezpośrednio przez kopalnię.

- Wygląda to na model "kopalni outsourcingowej", opartej w coraz większym stopniu o wynajmowanie do pracy firm zewnętrznych - skomentował Kolorz. Zaznaczył, że takie działanie nie może zyskać akceptacji związków.

Zobacz wszystkie z: Górnictwo Węgiel kamienny
reklama

Komentarze

Liczba komentarzy: 59
gość: lew
Dodano: niedziela, 31 stycznia 2016
Jutro trochę zabiorą a potem resztę. Tak powoli nas przyzwyczajają do jeszcze większej biedy. Ja z chęcią bym pasek pokazał ile zarabiam tym na górze. Jest z czego brać.
59
gość: Przodowy
Dodano: niedziela, 31 stycznia 2016
Jakie rozmowy już wszystko jest ustalone: zwolnienia , elastyczny czas pracy, ciecia wynagrodzeń. Ja mam pytanie do naszych dzielnych związkowców czy to bedzie też dotyczyło sie ich czy tylko górnika co zapierdziela na dole. Panowie zwiazkowcy jak spojrzycie ludziom w oczy kiedy bedziecie siedzieć na powierzchni i pić kawę a górnik bedzie musiał wiecej pracować za mniej pieniedzy. Już się nie mogę doczekać tego porozumienia co nam podpiszą związkowcy miejmy nadzieję, że też bedzie się ich dotyczyło.
58
gość: emeryt
Dodano: niedziela, 31 stycznia 2016
KOLOSZ IDZ NA EMERYTURA
57
gość: główny przetargowiec
Dodano: sobota, 30 stycznia 2016
Wole firmę, niż własnego górnika. Firma da kopertę, a co da mi górnik?
56
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
kOGEL MOGEL jesteś żałosny jesteś żałosny jesteś żałosny jesteś żałosny ................................................................
55
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
CZŁOWIEKU CO TY MASZ Z GŁOWĄ COŚ NIE PO KOLEI JAKA PRACA JAKIE GLIWICE A TAK NA PRZYSZŁOŚĆ TO PISZ POD JEDNYM NICKIEM JARENRYLGORNIK HAHAH KWIK KWIK
54
gość: gornik
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
kogel Mogiel ty tutaj przed barbórka tez bardzo sie udzielałeś prawda? Od listopada tu siedzisz pouczasz i ujadzasz hahah. Jaki typek :) Powiedz że przez te 3 miesiące nie znalazłęś pracy jeszcze i dalej w tych Gliwicach po barach przesiadujesz? Szok że ktos taki łazi po tej ziemi:)
53
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
ryl jakbyś umiał czytać z zrozumieniem co rzadko potrafią takie osoby jak ty podałem argument i zostałem obrzucony obelgami a tylko ubezwłasnowolniony człowiek nie broni się wiec retoryke masz dobra choć nie do tego konkretnie przypadku sami pozwalacie żeby was okradali koledzy i jeszcze temu przyklaskujecie załatwcie sprawe kalfaktorów , pisarzy, cieci nadsztygara, warsztatowców, karlikowni, górników kneflowych, sygnalistów , rozdzielni, maszyn wyciągowych i związków a potem zaczynajcie żądać!!!
52
gość: Ryl
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Kogel Mogel - jak by Cię nie bolało to byś się tak nie unosił i umiał na argumenty bez wulgaryzmów i obrażania walczyć/rozmawiać/dyskutować. Ubliżyć łatwo komuś, ale walczyć na argumenty ciężej. Rzadko stosuję zasadę do takich osób ja Ty: "nie ruszaj gówna bo jak ruszysz - zacznie śmierdzieć". Jak byś miał byś coś mądrego do przekazania byś umiał bez unoszenia i z dystansem do swojej osoby, ale... za pewne za raz znowu będziesz obrażać
51
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Widzę że ciężko z tobą JA ale za to co dzieje się u ciebie w domu nie odpowiadam i nie uzurpuj sobie że inni tez tak mają bo doprowadzi cię to do agonii :)))))
50
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
UŚMIAŁEM SIE PO PACH HAHAHAH
49
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
takiego zachowania jakie prezentujesz tutaj. Zrób to :) Dasz rade:)
48
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
OOOOOjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj aleś ty mądry:) Ulzyło ci już? Uspokoiłeś emocje??? Człowieku ty musisz byc nieszczęśliwy . Żal mi ciebie. Nie ty jestes winny swojego charakteru , ty to wyniosłeś z domu . W domu nauczyłeś sie chamstwa , obrażania innym i zazdrośći . Ale jeszcze możęsz to naprawić . Wez sie za siebie , popracuj nad soba zobaczysz świat bedzie piękniejszy i ty bedziesz szczęśliwszy:) Napewno są też jakieś grupy wsparcia dla ludzi z trudnym dzieciństwem których rodzice nie kochali i nauczyli
47
gość: lukas
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
ren ja bercik czy jako tak zamilknij bo obrażasz samego siebie brakiem argumentacji :)
46
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
ja nie musze ci dowalac sam dla siebie jesteś KATEM :))))))
45
gość: hapol
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Bercik przyjmując sie na budowę czy to domów czy drogi nie masz szkolenia przypatrujesz sie jeden dzień a drugi jusz machasz najprostrze prace a jak nie to ari vederci kogoś kto uświadamia ci to nazywasz trolem i że ma mniej mózgu niż ty a widzisz załapał to wcześniej niz ty więc kto tu jest idiotal @!!!!
44
gość: bercik
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Kogel Mogel tobie juz nikt nie odpisuje bo wszyscy wiedzą żę nie warto z toba wchodzic w dyskusje . Bo to tak jakby gadać z psem. Zesztą pies ma więcej rozumu niż ty . Pozdrawiam cie mimo wszystko .
43
gość: ren
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
hapol, itp. szkoda klawiatury aby Wam odpisywać. Napiszę Tobie tak, weź sobie kolego do budowy domu , remontu mieszkania fachowców z ulicy, to takie proste, mieszanie zaprawy, układania cegieł, nie wspomnę o zrobieniu instalacji elektrycznej, cwu, itd. życzę powodzenia. Jesteście zwykłymi TROLAMI!
42
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
OJJJJJJJJJJJJJJJJJJ ales mi dowalił. Chyba sie powiesze:)
41
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
TO PODOBNO GÓRNICY NIE PLĄCZĄ A Y CAŁY CZAS WYLEWASZ GORZKIE ŻALE DZIECIAKU JA :))) ZAPOMNIAŁEM DODAĆ CIECIU PARZĄCY KAWĘ
40
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
KISIEL CZŁOWIEKU JEDEN KWS TO KASA RZĘDU 80 TYSIĘCY A NIE BEDE CI MÓWIŁ I LE TEGO SIĘ PRZEROBIŁO I WYTARGAŁO POWIADASZ ŻE LIKWIDACJA TO LEKKA ROBOTA TO CZEMU NA GRÓBIE NIKT NIE CHCE CHODZIĆ TAM!!! a DO WENTYLACJI TO SIE WSZYSCY PCHAJĄ NO WIADOMO NA KNEFLU POSIEDZIEĆ W ROZDZIELNI OPYLIĆ ZEBRAĆ PRÓBKI TABLICE OPISAĆ
39
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj Jasneeee :) Nie płacz już bądż twardy:)
38
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
ja miałeś już nie pisać co się dzieje ja ci życzyłem powodzenia a ty go nie chcesz strasznie mi jest ciebie żal a prawda najbardziej w oczy kole !!!!!
37
gość: Kisiel
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Kogel Mogel ty taka pracą śmiesz startować z wiedzą o górnictwie z górnikami? To ty sie nie ośmieszaj bo żałosny jesteś .
36
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
aa nomad i bym zapomniał swoje jeszcze odbębniłem na szczygłowicach przed sprzedaniem !!!!!
35
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Lukas i kogel mogel jak tak twierdzisz to pewnie tak jest . Co ja będe z wykształconym sie spierał:) Masz racje wykształceni przyjmują wszystko oj pzyjmują. Tylko od siebie nic nie dają. Jedni płacą podatki a oni łapy po to wyciągają ich nie płacąc . Nie obrażając wykształconych inteligentnych:) Wiem o tym widze to dziennie:)
34
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
nomad już ci piszę najpierw wirek potem halemba wirek następnie prace zlecone w kopalniach bielszowice i pokój i bobrek remonty kws niezgodne z prawem polskim i górniczym bo od podstaw i na częściach nie zatwierdzonych taka to prawda byłem przy likwidacji wirka i rozwoziłem części do różnych kopalń jak i likwidowałem więc ty sie nie ośmieszaj bo taki oddziały i na twojej kopalni są tak jak z centrum wywozili teraz na piekary i bobrek i likwidowali majątek centrum i komu jest teraz głupio!!!!
33
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Ryl mylisz szacunek z mówieniem prawdy a domena ludzi wykształconych jest postrzeganie świata takim jaki jest a nie udawanie i kumoterstwo , a na koniec to kultury się nie wynosi fakulteciarzu tylko nabywa . A i jeszcze jedno że to niby wykształceni mają miec za cel szacunek tylko że oni przyjmują co jest i nie dra japy aby było jeszcze wiecej z niczego a głupocie trzeba stanowczo mówić NIE!!!
32
gość: nomad
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
KOGEL MOGEL 5 lat górnictwa? w 6-ciu kopalniach? weź się nie ośmieszaj publicznie na portalu :) jak byś miał 20 lat pracy to można by dyskutować.
31
gość: lukas
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
te górnik ryl i ja w jednej osobie co brak ci argumentów !!!
30
gość: górnik
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Kogel Mogel nie pisz pod innym nickiem lukas bo sie chłopie to ty kompromitujesz.
29
gość: hapol
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
te ren a co jest trudnego w opanowaniu knefla noszeniu ringów i robieniu malty na zapory jak tego nie ogarniesz w dwa dni to jesteś odpad i tyle
28
gość: Ryl
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
KOGEL MOGEL - masz brak szacunku dla innych... A domeną ludzi inteligentnych jest szacunek dla innej osoby. Mam dwa fakultety po studiach i z własnego wyboru pracuję fizycznie. I wierz mi, że przy robocie musisz pomyśleć by się nie "obdupić", czy zrobić bezpiecznie. Wiesz wykształcenia nabyłeś, ale najważniejszego chyba nie wyniosłeś z domu - kultury osobistej.
27
gość: lukas
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
ren a tak na koniec to 1/3 załogi nie powinna przechodzić bada psychotechnicznych bo wiadomo jak one wygladaja moze to obal , a potem odpowiadasz za siebie i tych baranów
26
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
TAK JA PRZEGRANY KAPITULUJE BO NIE MA ARGUMENTÓW SZKODA MI TAKICH JAK TY ŻYCZĘ POWODZENIA I UWAŻAJ NA TWARDE HAMOWANIE HAHAHA BO TAKICH O WY... EGO NA KOPALNIACH JEST MNÓSTWO NA WOLNYM RYNKU W TEJ RETORYCE BĘDZIESZ MIEĆ DUZO KONKURENCJI
25
gość: lukas
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
ren kogel mogel wypisał ci kogo szkoli sie w dwie godziny nie kompromituj sie bardziej bo to ty chyba nie masz pojęcia o dole firmach typu prg
24
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
po to żeby im zabierać :) pa frustracie wykształcony:)Przeczytałem twój ostatni komentarz i swtierdzam że to co napisałem o tobie to 100 procent prawdy do tego ty jesteś chory psychicznie. Więc wybacz ale nie będe twojej i tak już chorej psychiki męczył :) Nie męcz sie , nie odpisuj ja dzieninie widze życie wykształconych , wiejm jak ono wygląda nie potrzeba mi tutaj czytać drugiego takiego wykształconego co w zyciu nic nie umie a myśli że jest niewiadomo kim :)
23
gość: ren
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
KOGEL MOGEL- Nie masz zielonego pojęcia o robocie, piszesz: dwie godziny szkolenia i jest fachowiec. Z tego wynika że nie masz żadnej wiedzy o robocie na dole, to co piszesz może było 50 latek temu. Dlatego się kompromitujesz i nie ma żadnego sensu z Tobą dyskutować. Co do patologi zgoda, kilkanaście organizacji związkowych na jednym zakładzie, paranoja. Czym głównie się zajmują widać na ich stronach. Można jeszcze o tym pisać dużo więcej ale po co, ludzie zainteresowani to wiedzą.
22
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
każdy zazdrości to mnie zabierają moje pieniądze , to mnie chcą obnizyc płace . Ja też mam dzieci i pracuje uczciwie i ja nie dostane żadnej pomocy od państwa chociaż żęby zarobic 3 tys musze choddzić wszystkie weekendy do pracy . A ty pewnie tez jesteś takim wykształconym jak mój sąsiad , masz duzo czasu i siedzisz przed kompem i ujadasz , ziejesz jadem bo tobie sie nie udało. Poradze ci zrób sobie dużo dzieci , olej prace bedziesz bogaty . Pracować sie nie opłaca:)Popatrz na górników którzy pracują
21
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Widzę ja że wymierzyłem ocenę w samo sedno sadzisz się jak kogut na kurę hahah. Taka jest sromotna prawda co masz 20 lat parzenia kawy cieciu wyczyn godny pozazdroszczenia. Inteligentny (cztaj wykształcony i odbierający swoje otoczenie w sposób racjonalny) co w twoim wypadku nie ma racji bytu po prostu schizofrenia cie dopada i stołek zaczyna zmieniać sie z cieplutkiego w parzący . a na koniec praca na kopalni a inteligencja nie chodzi w parze bo jakby chodziła to by juz dawno kopalni nie było
20
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
innych od debili, idiotów, cieci? Jestes najlepszym przykładem własnie do tego żę wykształecenie nie równa sie inteligencja. Mój sąsiad też ma wyższe wykształcenie 3 dzieci dwoje swoich trzecie partnerki , 35 lat i żadnej pracy , zero podatkó odprowadzonych do państwa i siedzi sobie ten wykształcony i zyje z nielegalnych interesów . AA tera jeszcze dostanie duże zasiłki , na które mi zabierają pieniądze 20 lat. I on sobie bedzie zył dalej na bezrobotnym ten wykształcony a ja dalej będe robił i to mnie
19
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Słuchaj Kogelk Mogel ciecia to masz przed lustrem . Nie znasz mnie i nic o mnie nie wiesz . Mam 20 lat pracy na kopalni i ani jednej bumeli a na chorobowym byłem raz i nie zycze sobie żeby jakis cwaniak wykształciuch mnie tu od alkocholików wyzywał . Cwaniak jesteś ty bo sobie myślisz że możesz każdego obrażąć bez konsenkwencji. Nie myl wykształcenia z inteligencja . Nie dałeś rady na kopalni , nie byłeś na tykle inteligentny żeby dać rade , może masz dwie lewe ręće i nic rozumu a śmiesz wyzywać
18
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Do kogel mogel Powiedz jeszcze że to ty jesteś tym wykształconym:)
17
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
WŁAŚNIE Z POWODU TAKIEJ TEPYCH LUDZI JAK TY OLAŁEM TO BO SKOŃCZYŁEM W MIĘDZYCZASIE STUDIA I MAM CIEBIE DALEKO W DUPIE ZOBACZYMY JAK BĘDZIESZ CWIRKAŁ NA WOLNYM RYNKU WSZECHWIEDZĄCY I WSZYSTKOMOGĄCY TY PO PROSTU NIE PRZYJMUJESZ PRAWDY BO CIĘ ONA PRZERAŻA HAHAHAH
16
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
JA TYPOWA RETORYKA CIECIA ZWIĄZKOWEGO MAM 5 LAT PRACY W GÓRNICTWIE O PATOLOGI KOPALNIANEJ I SMAROWANIEM GÓWNEM NA ŁAŹNI POWIEDZ Z JAKIEJ KOPALNI JESTEŚ TO CI OPOWIEM MAM NAOCZNE INFORMACJE O 6 KOPALNIACH BO W NICH PRZEBYWAŁEM I WIDZIAŁEM KOLESIOSTWO ZŁODZIEJSTWO ALKOHOLIZM !!!! A LUDZIE CO IELI TROCHĘ OLEJU W GŁOWIE TO ZAPIEPRZALI NA TO DZIADOSTWO !!!!
15
gość: ja
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
KOGEL MOGEL największym idiota jestes ty:) CIekawe czy ci wykształceni ludzie którzy by mnie zjedli pójda pracować za 2 tys:) Ciekawe czy ty byłeś kiedy na dole cwaniaku. Przed kompem to kazdy umie zgrywać mądrego . Napisz lepiej żes chciał iśc na gruba robić a cie nie przyjeli bo sie nie nadajesz boś za tępy jest:) I dlatego tak nie lubisz górników:) Zakomleksiony frustrat:)
14
gość: Przodowy
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Na każdej kopalni w Kompani jest na stałe ok 20 zwiazkowców oddelegowanych którzy na powierzchni siedzą i zajmują sie bzdetami i wycieczkami, zarabiają tyle co nadsztygar ok sześć tysiecy miesięcznie. Młody górnik w scianie napierdzieli sie drzewa , żelaza i zarabia połowe tego gdzie tu sprawiedliwość. Takich jak oni na kopalniach są dziesątki różnego rodzaju przydupasy co powinni być na dole i tyrać w ścianie.
13
gość: jargo
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Największe zamieszanie w negocjacjach KW wprowadza "S" , już straszą zarząd że wyjdą na ulicę , co do 14-ki - regulamin jej uchwalenia jasno mówi - wypłata z zysków !!! Narzekacie na związki , że trzymają się stołków - ludzie TO WY ICH TRZYMACIE - bo jak są wybory to macie to w du.. i jest jak jest zamiast iść i przez głosowanie zrobić porządek. Taki przewodniczący z Prac. Doł. - to porażka - chodząca mumia !! I z każdego ZZ na negocjacjach max 1 osoba a nie po 5 - po co? Czują się ważni ?
12
gość: paulo79
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
panowie działacze związkowi (wy jebxxxne nieroby) górnicy nie chcą biur podróży tylko przedstawicieli ich słowa i postawy ludzi ciężko pracujących . To my dajemy wam prawo wypowiadania w naszym imieniu , więc nie dajcie rozbić 14 w KW .
11
gość: KOGEL MOGEL
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
BERCIK DO ŁOPATY TO WYSTARCZY DWIE GODZINY SZKOLENIA DO NOSZENIA RINGÓW TO SAMO DO KNEFLA TO SAMO DO STAWIANIA ZAPÓR TO SAMO KOGO TY CHCESZ OSZUKAĆ POŁOWA ZAŁOGI NA KOPALNIACH TO IDIOCI OD PŁUGA GRANATEM ODERWANI NIE CEŃ SIE ZA BARDZO BO NA BEZROBOCIU JEST PEŁNO WYKSZTAŁCONYCH LUDZI KTÓRZY BY CIE ZJEDLI W TEMACIE P0 PARU MINUTACH
10
gość: bercik
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Do bvw Ludzie człowieku to sie przyjmujcie za 2 tys jak jesteście głupcy:) Ciekawe kto was wyszkoli i ile potrwa wyszkolenie nowych jak stara zaloga sie pozwalnia. Pomyśl przychodzą sami nowi nie wiedza co robić przeciez to stanie wszystko.
9
gość: bvw
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
myślisz że chętnych by nie było? ludzie z firm chętnie by się przyjeli na twoje miejsce
8
gość: Alojz
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Te ziemowit ale ty jestes smiessny wspomniss moje slowa bedziecie bakac caly tydzien za 2 kola a jak. nie to. sie zwolnicie i o to chodzi bo jest was za duzo i to o polowe tak samo jak kopalni za dwa lata bedzie 10 kopalni max
7
gość: Górnik
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Już na kopalniach sie mówi , że jak związkowcy się pod tym podpiszą to wszyscy sie wypisują ze związków. Niedawno Prezes powiedział że nie są problemem wynagrodzenia górników bo oni wcale dużo nie zarabiają a teraz chcą wszystko ciąć. Inną sprawą jest jak związkowiec który siedzi cały czas na powierzchni może zarabiać wiecej od górnika w ścianie , przodku ale wszyscy wiedzą że są płaceni przed dyrektora danej kopalni by siedzieć cicho. Ludzie nie dajmy się robić w H... i mówmy o tym głośno.
6
gość: Chop Z Ziemowita
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
HAHA obniżenie wynagrodzenia? w GT zarobki już wynoszą 2tys z kawałkiem. Myślicie że zabierzecie nam w "nowej" firmie "dodatki" typu czternastka i może jeszcze barbórka i będziemy je*ać na dole za 2tys z hakiem? Połowa ludzi się zwolni. I na tych zasadach przyjdzie ktoś na ich miejsce?? A jak już w temacie 14-tek, jest to kasa zabierana nam co miesiąc z wypłat i nie macie prawa tymi pieniędzmi rozporządzać według własnego widzimisie. To tak jakbyście chcieli nam zabrać piędzniądze z PKZP.
5
gość: Hajer
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Panowie zwiąskowcy był rok czasu żeby dać propozycje o ustawie odrabiania wojska i L 4 i nie zrobiliście nic. Marteicie sie o emerytów i o deputat weglowy a górnicy odrabiają po 2 lata wiecej. Nikt z górników nie bedzie już strsjkował na dole robicie nas w banbuko nie liczy sie do was zwykły górnik tu chodzi o wasze ciepłe krzesełka. Górnicy naciskajcie w swoich kopalniach zwiąski o zmianie ustawy która działa 18 lat wstecz.
4
gość: Trzeźwy
Dodano: piątek, 29 stycznia 2016
Dawno trzeba było zmienić ustawę o związkach zawodowych - skończyć z finansowaniem związków przez przedsiębiorstwa i wyprowadzić je poza teren kopalni. Jak chcą działać, to za własne, składkowe pieniądze i nie w ramach czasu pracy. W obecnym stanie - to czysta patologia. Poza tym, Panowie Związkowcy, kiedy do Was dotrze, że nawet najlepsze decyzje najpoważniejszych ludzi nie tworzą magicznie pieniędzy, których nie ma, a które chcecie dzielić? Koniec Waszej ery jest bliski. Ekonomia to załatwi.
3
gość: Daro
Dodano: czwartek, 28 stycznia 2016
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu.
2
gość: sztygar
Dodano: czwartek, 28 stycznia 2016
A dlaczego nie w piątek? Macie czas panowie ???
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
MYXCH
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama