Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

JSW: rusza strefa sztygara

Typ: Kraj
Tagi: bhp jsw
Utworzone: sobota, 4 stycznia 2014 Autor: Anna Zych Źródło: Trybuna Górnicza
fot. Bartłomiej Szopa
Dostęp do zasobów zgromadzonych w "Strefie sztygara" będą miały wyłącznie osoby zatrudnione w JSW
reklama

Przepisy bhp, wyciąg z ważniejszych przepisów górniczych, zasady udzielania pierwszej pomocy - to informacje, które znajdą się w "Strefie sztygara i nie tylko" - platformie szkoleniowo-informacyjnej dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Platforma, będąca pierwszym tego typu przedsięwzięciem w polskim górnictwie, ruszy już w styczniu.

Dostęp do zasobów zgromadzonych w "Strefie sztygara" będą miały wyłącznie osoby zatrudnione w JSW. W styczniu 2014 r. wraz z paskiem zarobkowym pracownicy otrzymają list z instrukcją, dotyczącą rejestracji indywidualnego konta oraz sposobu logowania na stronie. Obok dostępu do informacji, związanych m.in. ze stwierdzeniem kwalifikacji do wykonywania czynności w ruchu zakładu górniczego, tekstów podstawowych aktów prawnych, zbiorów przykładowych pytań egzaminacyjnych, testów kontrolnych, umożliwiających uzupełnianie i sprawdzanie posiadanej wiedzy w dziedzinie przepisów górniczych, rejestracja i zalogowanie na platformie pozwolą również na dostęp do systemu informacji prawnej LEGALIS.

Oprócz wielu przydanych informacji na stronie internetowej funkcjonować będzie internetowy konkurs z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp. Konkurs odbywał się będzie od stycznia do września 2014 r. w formie testów, zamieszczonych na stronie internetowej w zakładce "Konkurs BHP". Każdy uczestnik konkursu będzie mógł tylko jeden raz w miesiącu podjąć próbę rozwiązania testu kontrolnego. Poza konkursem możliwa będzie dowolna liczba prób rozwiązania tego testu. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w danym miesiącu otrzymają nagrodę finansową. Zwycięzcą I edycji "Internetowego konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp" zostanie pracownik, który w klasyfikacji łącznej (suma wyników 9 testów miesięcznych) uzyska największą liczbę punktów w najkrótszym czasie. Ponadto sześciu najlepszych zostanie automatycznie zakwalifikowanych do udziału w finale V edycji "Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej", który odbędzie się w październiku 2014 r.

Internetowa platforma szkoleniowo-informacyjna powstała m.in. wysiłkiem pracowników firmy Advicom oraz Zespołu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy JSW. Zbiory pytań i testów zamieszczonych w "Strefie sztygara" pochodzą z zasobów JSW, WUG w Katowicach, OUG w Rybniku oraz OUG w Gliwicach.

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Górnictwo Węgiel kamienny
reklama

Komentarze

Liczba komentarzy: 6
gość: Wydobywacz
Dodano: piątek, 10 stycznia 2014
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu.
6
gość: Górnik
Dodano: poniedziałek, 6 stycznia 2014
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu.
5
gość: zainteresowany
Dodano: poniedziałek, 6 stycznia 2014
Do emil. Czasami trzeba by wyszło kto sobie jaja robi z pracy. Fajny pomysł.
4
gość: pracownik firmy
Dodano: niedziela, 5 stycznia 2014
dlaczego tego nie zrobicie dla wszystkich pracowników kopalni i dla firm oni się nie liczą tak samo pracują
3
gość: emil
Dodano: niedziela, 5 stycznia 2014
Po robocie bydymy sie przepisów uczyć, bo takie momy hobby
2
gość: andy
Dodano: sobota, 4 stycznia 2014
Bardzo dobra inicjatywa!
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
VTSZD
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama