Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama

Górnictwo: bhp z telebimów dla młodych górników

Typ: Kraj
Utworzone: czwartek, 14 lutego 2013 Autor: MD Źródło: portal górniczy
fot. KW SA
Nowoczesne telebimy zainstalowano w trzech cechowniach znajdujących się na Ruchu Sośnica, Ruchu Makoszowy oraz w szybie Bojków

Pod koniec stycznia w kopalni Sośnica-Makoszowy uruchomiono jeden z najnowocześniejszych w Kompanii Węglowej systemów audiowizualnych - poinformowało portal góniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Na telebimach umieszczonych w cechowniach wyświetlane są filmy i animacje poświęcone bezpieczeństwu pracy. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma przede wszystkim na celu dotarcie do świadomości młodych górników.

Nowoczesne telebimy zainstalowano w trzech cechowniach znajdujących się na Ruchu Sośnica, Ruchu Makoszowy oraz w szybie Bojków, gdzie również zjeżdżają górnicy. Nowy system audiowizualny kopalni Sośnica-Makoszowy jest w pełni skomputeryzowany i kompatybilny z całym systemem wizualnym Kompanii Węglowej. Umożliwia nadawanie audycji, filmów i animacji poświęconych bezpieczeństwu pracy. Decyzja o montażu nowoczesnych telebimów nie była przypadkowa. Multimedialne prezentacje skierowane są do wszystkich górników kopalni, ale w szczególności do młodych pracowników. Okazuje się, że aż 39 proc. załogi kopalni Sośnica-Makoszowy, to osoby, których staż pracy nie przekracza pięciu lat. Tylko w zeszłym roku kopalnia przyjęła do pracy 720 nowych pracowników.

- Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego szukaliśmy nowych pomysłów na uzupełnienie tradycyjnych szkoleń bhp. Do młodych ludzi, wychowanych w erze multimediów łatwiej dotrzeć za pomocą filmów i nowoczesnych treści wyświetlanych na ekranie - mówi Grzegorz Mendakiewicz, dyrektor kopalni Sośnica-Makoszowy.

- Kopalnia wykorzystując nowy system audiowizualny korzysta nie tylko ze stale rozrastającej się bazy filmów szkoleniowych przygotowanych dla całej Kompanii Węglowej, ale zleca także przygotowanie własnych produkcji. - W przyszłości chcemy, aby w filmach szkoleniowych występowali także nasi pracownicy. Dla górników będzie to jeszcze bardziej wiarygodne, gdy zobaczą na ekranie swoich kolegów - mówi dyrektor Mendakiewicz.

Nowy system audiowizualny kopalni Sośnica-Makoszowy kosztował 270 tys. zł. Przetarg na jego zamontowanie wygrała firma Shadok.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3
gość: karol
Dodano: czwartek, 2 maja 2013
Wszyscy od maja dostaną podwyżki prócz działu bhp. Tak chciały związki.
3
gość: max kolonko
Dodano: środa, 1 maja 2013
Zamiast wydobywać węgiel to będziemy aktorami,kompania wie w co inwestować.
2
gość: janusz
Dodano: czwartek, 14 lutego 2013
Przez te telebimy to tylko wzrośnie wypadkowość. Górnicy będą patrzeć w górę zamiast pod nogi. Już niejeden wywalił orła w kałużach przed makoszowską cechownią.
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

REKLAMA

reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

Górnictwo: w KW rozmowy o nowej wersji programu

W Kompanii Węglowej trwa negocjacyjny maraton. We wtorek (9 września) od godziny 13:00 zarząd i zakładowe czytaj całość

Żadna z kopalń nie jest do zamknięcia

- W tej sytuacji potrzebne są radykalne kroki, a nie kosmetyka – stwierdził wiceminister gospodarki Tomasz czytaj całość

Górnictwo: zarząd Kompanii zdumiony postawą związków

Zarząd Kompanii Węglowej ze zdumieniem przyjmuje stanowisko Sztabu Protestacyjno-Strajkowego Kompanii Węglowej, czytaj całość

Górnictwo: zerwane konsultacje w Kompanii Węglowej

Związkowcy nie widzą możliwości prowadzenia konsultacji na temat planu naprawczego - wynika z informacji czytaj całość

Kazimierz-Juliusz: skąd cudzy węgiel na zwałach?

Jedna z obiegowych teorii bankructwa kopalni Kazimierz-Juliusz, podawana z ust do ust wśród górników, głosi, że czytaj całość