Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


Ukraina: na Krymie uruchomiono terminal LPG

Kategorie: Energetyka Gaz
Typ: Świat
Utworzone: poniedziałek, 1 października 2012 Źródło: PAP

W Kerczu, mieście należącym do autonomicznej republiki Krym na Ukrainie został otwarty terminal gazowy o mocy przepustowej 1 mln ton paliwa rocznie - podał serwis informacyjny RBK-Ukraina.

Terminal będzie oferował usługi przepompowania gazu skroplonego z cystern kolejowych do dalszego transportu drogą morską do krajów europejskich oraz do Turcji.

Za całą inwestycję odpowiada grupa przedsiębiorstw z Kazachstanu, wchodzących w skład Dala Group. Według wcześniejszych doniesień rosyjskich mediów otwarcie tego terminalu miało nastąpić na początku 2013 roku.

Na terenie obiektu znajduje się platforma służąca do przepompowania gazu do tankowców o ładowności do 5 tys. ton, magazyn gazu LPG o pojemności 8 tys.metrów sześć. oraz laboratoria i inne obiekty tworzące infrastrukturę terminalu.

W terminalu w Kerczu powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Inwestorzy planują dalszą rozbudowę obiektu, docelowo pracować tam będzie około 300 osób.

Zobacz wszystkie z: Energetyka Gaz

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

REKLAMA

reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

Jastrzębie-Zdrój: dogaszają pożar w Zofiówce

„W związku z pożarem, który miał miejsce w dniu 16.12.2014 roku w Elektrociepłowni Zofiówka nastąpiła przerwa czytaj całość

MAE: zużycie węgla będzie rosnąć, ale...

Międzynarodowa Agencja Energetyczna przewiduje w prognozie do 2019 r. wzrost globalnego popytu na węgiel, mimo czytaj całość

Górnictwo: Bogdanka podpisała aneksy do umów sprzedaży

Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanki w środę (17 grudnia) podpisał aneksy do umów sprzedaży węgla energetycznego czytaj całość

Tajniki grzania ekologicznego

Ciepło uzyskiwane z węgla jest wciąż najtańsze, lecz pod warunkiem, że ma się dostęp do dobrej jakości czytaj całość

MEA: spokój na rynkach ropy jest chwilowy

Sytuacja na rynku ropy - przewaga podaży nad popytem - nie jest trwała, dla tego surowca kluczowym regionem czytaj całość