Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama

Ukraina: na Krymie uruchomiono terminal LPG

Kategorie: Energetyka Gaz
Typ: Świat
Utworzone: poniedziałek, 1 października 2012 Źródło: PAP

W Kerczu, mieście należącym do autonomicznej republiki Krym na Ukrainie został otwarty terminal gazowy o mocy przepustowej 1 mln ton paliwa rocznie - podał serwis informacyjny RBK-Ukraina.

Terminal będzie oferował usługi przepompowania gazu skroplonego z cystern kolejowych do dalszego transportu drogą morską do krajów europejskich oraz do Turcji.

Za całą inwestycję odpowiada grupa przedsiębiorstw z Kazachstanu, wchodzących w skład Dala Group. Według wcześniejszych doniesień rosyjskich mediów otwarcie tego terminalu miało nastąpić na początku 2013 roku.

Na terenie obiektu znajduje się platforma służąca do przepompowania gazu do tankowców o ładowności do 5 tys. ton, magazyn gazu LPG o pojemności 8 tys.metrów sześć. oraz laboratoria i inne obiekty tworzące infrastrukturę terminalu.

W terminalu w Kerczu powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Inwestorzy planują dalszą rozbudowę obiektu, docelowo pracować tam będzie około 300 osób.

Zobacz wszystkie z: Energetyka Gaz

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

REKLAMA

reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

To może być przyszłość śląskiego górnictwa

Nie policzyliśmy jeszcze dokładnie, ale na pierwszy rzut oka widać, że zgazowanie nie wymaga wysokonakładowej czytaj całość

Prasa: rząd układa węglowe puzzle

Międzyresortowy zespół do spraw sanacji górnictwa węgla kamiennego układa puzzle dla sektora, który w pierwszym czytaj całość

Po co nam ruski węgiel?

Wolny rynek? Kpina. Nie ma rynku bez polityki. A tam, gdzie w rynek wkracza polityka, jedni tracą, inni czytaj całość

Nie planujemy akwizycji w górnictwie

- Dzięki inwestycjom w obszarze wydobycie w 70 proc. będziemy opierali się na własnym węglu - mówi w rozmowie z czytaj całość

Konsolidacja kroplówką na zapaść

- Pomysł konsolidacji górnictwa węgla kamiennego pojawia się od kilkunastu lat, a może i dłużej, w różnych czytaj całość