Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama

Ukraina: na Krymie uruchomiono terminal LPG

Kategorie: Energetyka Gaz
Typ: Świat
Utworzone: poniedziałek, 1 października 2012 Źródło: PAP

W Kerczu, mieście należącym do autonomicznej republiki Krym na Ukrainie został otwarty terminal gazowy o mocy przepustowej 1 mln ton paliwa rocznie - podał serwis informacyjny RBK-Ukraina.

Terminal będzie oferował usługi przepompowania gazu skroplonego z cystern kolejowych do dalszego transportu drogą morską do krajów europejskich oraz do Turcji.

Za całą inwestycję odpowiada grupa przedsiębiorstw z Kazachstanu, wchodzących w skład Dala Group. Według wcześniejszych doniesień rosyjskich mediów otwarcie tego terminalu miało nastąpić na początku 2013 roku.

Na terenie obiektu znajduje się platforma służąca do przepompowania gazu do tankowców o ładowności do 5 tys. ton, magazyn gazu LPG o pojemności 8 tys.metrów sześć. oraz laboratoria i inne obiekty tworzące infrastrukturę terminalu.

W terminalu w Kerczu powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Inwestorzy planują dalszą rozbudowę obiektu, docelowo pracować tam będzie około 300 osób.

Zobacz wszystkie z: Energetyka Gaz

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

REKLAMA

reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

Górnictwo: śląskie spółki wysoko w rankingu

Trzy śląskie spółki węglowe: Kompania Węglowa, Jastrzębska Spółka Węglowa i Katowicki Holding Węglowy czytaj całość

Musimy zrezygnować z prawie 50 mln t węgla?

W 1990 r. emisja CO2 w Polsce ze spalania paliw kopalnych wyniosła 387,3 mln ton. Ostatni szczyt przywódców czytaj całość

Być albo nie być polskiego węgla

Zapewniam, że będą walczyła – tak pokrótce streściła polską taktykę negocjacyjną, przygotowaną na szczyt czytaj całość

Teraz błędy młodości mszczą się w dwójnasób

Polityka klimatyczna to jest religia, którą stworzyły pewne grupy gospodarcze dla obrony swoich interesów. To nie czytaj całość

Dialog techniczny z nowymi odbiorcami

Węgiel kamienny jest towarem sezonowym, a jego sprzedaż zależy w znacznym stopniu od pory roku i panujących wtedy czytaj całość