Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


Ukraina: na Krymie uruchomiono terminal LPG

Kategorie: Energetyka Gaz
Typ: Świat
Utworzone: poniedziałek, 1 października 2012 Źródło: PAP

W Kerczu, mieście należącym do autonomicznej republiki Krym na Ukrainie został otwarty terminal gazowy o mocy przepustowej 1 mln ton paliwa rocznie - podał serwis informacyjny RBK-Ukraina.

Terminal będzie oferował usługi przepompowania gazu skroplonego z cystern kolejowych do dalszego transportu drogą morską do krajów europejskich oraz do Turcji.

Za całą inwestycję odpowiada grupa przedsiębiorstw z Kazachstanu, wchodzących w skład Dala Group. Według wcześniejszych doniesień rosyjskich mediów otwarcie tego terminalu miało nastąpić na początku 2013 roku.

Na terenie obiektu znajduje się platforma służąca do przepompowania gazu do tankowców o ładowności do 5 tys. ton, magazyn gazu LPG o pojemności 8 tys.metrów sześć. oraz laboratoria i inne obiekty tworzące infrastrukturę terminalu.

W terminalu w Kerczu powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Inwestorzy planują dalszą rozbudowę obiektu, docelowo pracować tam będzie około 300 osób.

Zobacz wszystkie z: Energetyka Gaz

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

REKLAMA

reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

Ceny paliw ciągle spadają

Średnia cena litra oleju napędowego spadła poniżej 5 zł, a w tym tygodniu to samo czeka najpopularniejszą czytaj całość

Górnictwo: Niemcy błagają Szwedów o węgiel

Niemieckie władze perswadują Szwedom, aby nie porzucali zaplanowanych inwestycji w energetykę węglową - donosi czytaj całość

Krajowa energetyka, zachodnie płace?

Pod względem wynagrodzeń i kosztów pracy sektor energetyczny znalazł się już na poziomie, jaki notowany jest w czytaj całość

Ukraina: pociąg z węglem zrabowany w Debalcewie

Skład towarowy z antracytem wiezionym z kopalń pod kontrolą separatystów w Obwodzie Ługańskim do donieckich czytaj całość

Tauron: spada produkcja energii z węgla

Sytuacja na rynku nie była łatwa. Analitycy prezentowali mniejszy optymizm co do wyników finansowych spółki niż czytaj całość