Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama

JSW: dywidenda zostanie wypłacona 24 lipca

Typ: Kraj
Utworzone: czwartek, 31 maja 2012 Autor: MD Źródło: portal górniczy
fot. Maciej Dorosiński
Akcjonariusze JSW dywidendę otrzymają 24 lipca br.

Zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Jastrzębskiej Spółki Węglowej zakończyło dziś (31 maja) popołudniu swoje obrady. Jak poinformowała portal górniczy nettg.pl Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy spółki, wszystkie projekty uchwał zaproponowane przez zarząd JSW zostały zaakceptowane przez zgromadzenie. W obradach wzięło udział również rzedstawiciele związków zawodowych działających w spółce.

Jedną z najważniejszych uchwał dotyczyła ustalenia dnia dywidendy oraz określenia terminu jej wypłaty. Spółka na dywidendę przeznaczyła 631 674 386,48 zł , co w przeliczeniu na jedną akcję daje 5,38 zł na. Zgromadzenie ustaliło dzień nabycia prawa do dywidendy na 6 lipca 2012 r.,a termin wypłaty dywidendy na 24 lipca 2012 r.

Akcjonariusze udzielili również absolutorium prezesowi Jarosławowi Zagórowskiemu oraz zadecydowali o przyznaniu nagrody dla pracowników w wysokości 130 mln zł.

Na spotkaniu określono również skład rady nadzorczej. W jej skład weszło czterech pracowników JSW: Eugeniusz Baron, Robert Kudelski, Andrzej Palarczyk, Adam Wałach. Reprezentacja przedstawicieli Skarbu Państwa w gremium pozostała bez zmian, a pracami rady dalej będzie kierował prof. Józef Myrczek.

W obradach zgromadzenie wzięli również udział przedstawiciele związków zawodowych działających w JSW, którzy zadawali pytania zarządowi w sprawie robót przygotowawczych i produkcji.

Zobacz wszystkie z: Górnictwo Węgiel kamienny

Komentarze

Liczba komentarzy: 2
gość: bernadeta
Dodano: niedziela, 29 lipca 2012
po załatwieniu sprawy spadkowej przyznano nam akcje jsw,ale musimy cz?ać na odebranie ich.Czy my dostaniemy wypłacone dywidenda?
2
gość: dino
Dodano: czwartek, 31 maja 2012
złodzieje,zlodzieje,rano 94,80 a teraz 90 czyli 4,80 w dół czyli tyle co dywidendy utną i po co to trzymac żeby raz dostać skoro zwalają na jednej sesji,porąbana bananowa giełda.
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

REKLAMA

reklama
220x100_cbidgp

Często czytane

Mysłowice-Wesoła: ratownicy odnaleźli ciało zaginionego górnika

O godz. 1.37, w nocy z piątku na sobotę (17 na 18 października) zastępy ratownicze przeszukujące końcówkę czytaj całość

Górnictwo: ostatnia droga Tymoteusza Knapa

Ponad tysiąc osób przybyło w czwartek (23 października) do kościoła pw. Matki Bożej Skaplerznej w Imielinie, by czytaj całość

Górnictwo: ostatnie pożegnanie Bogdana Jankowskiego

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach-Wesołej po brzegi wypełnił się ludźmi, którzy w środę (22 czytaj całość

WUG: 12 anonimowych telefonów w sprawie kopalni Mysłowice-Wesoła

W połowie tygodnia ma rozpocząć pracę komisja powołana przez prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, która będzie czytaj całość

Górnictwo: rada nadzorcza KW przyjęła program naprawczy

W środę (22 października) rada nadzorcza Kompanii Węglowej przyjęła program naprawczy spółki na lata 2014-2020 czytaj całość