Ta strona używa plików cookie. Jeżeli pozostajesz na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.

Najnowsze tweety:

https://twitter.com/nettgpl


reklama
Flottweg_700x100_FLO-15199_WEB-Banner-Bergbau-Polen

Interwencje: co z deputatem dla emerytów z Kazimierza-Juliusza?

Typ: Kraj
Utworzone: czwartek, 16 lutego 2012 Autor: AZ Źródło: portal górniczy
fot. Jarosław Galusek
Do otrzymywania emeryckich deputatów węglowych w Kazimierzu-Juliuszu uprawnionych jest obecnie 6 tys. osób
reklama

Po czwartkowej (16 lutego) publikacji Trybuny Górniczej, dotyczącej deputatów węglowych dla emerytów i rencistów, do naszej redakcji zatelefonował czytelnik - emeryt z kopalni Kazimierz-Juliusz. Czytelnik był zaniepokojony, że emeryci i renciści z tej kopani od roku nie otrzymują ani kwitów na węgiel w naturze, ani ekwiwalentu pieniężnego.

O wyjaśnienie tej sprawy portal górniczy nettg.pl poprosił Grzegorza Sułkowskiego z kopalnianej Solidarności.

- W czerwcu bieżącego roku Kazimierz-Juliusz zakończy pracę w systemie ścianowym i przejdzie na system podbierkowy. Według ekonomicznych szacunków, z tego powodu z zatrudniającej 1200 osób kopalni odejść musi 240 pracowników. 107 osób przejdzie na emerytury, staramy się ocalić miejsca pracy dla pozostałych. Kopalnia musi jednak zaciskać pasa, dlatego zawarliśmy nową umowę zakładową, według której emeryci i renciści nie mają prawa do deputatu węglowego - tłumaczy związkowiec.

Sułkowski wyjaśnia, że deputat węglowy dla pracowników kopalni realizowany będzie w formie ekwiwalentu pieniężnego, według cen węgla obowiązujących na wadze kopalni.

Do otrzymywania emeryckich deputatów węglowych w Kazimierzu-Juliuszu uprawnionych jest obecnie 6 tys. osób. Czytelnik Trybuny Górniczej, który zadzwonił do naszej redakcji twierdzi, że uprawnieni nie zostali poinformowani o jakichkolwiek zmianach w obowiązujących przepisach.

© Materiał chroniony prawem autorskim Regulamin
Zobacz wszystkie z: Górnictwo Węgiel kamienny
reklama

Komentarze

Liczba komentarzy: 4
gość: Święty Mikołaj
Dodano: poniedziałek, 31 grudnia 2012
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu.
4
gość: ALEK
Dodano: sobota, 8 grudnia 2012
NIE UJDZIE KOPALNI TO NA SUCHO I TAK ZAPŁACĄ I TAK Z ODSETKAMI A JAK NIE TO NIECH ZUS PŁACI
3
gość: krzysiek
Dodano: środa, 29 lutego 2012
Kolejne kłamstwo pana Sułkowskiego. Otóż węgiel na kwit kosztuje ok. 450zl za tonę, którego nie można kupić za tą cenę ponieważ jest on wydawany tylko na talony, które to (notabene) są nam pracownikom zabrane. Węgiel który można kupić na wadze kosztuje ok. 600zł za tonę. Jakby panu Sułkowskiemu zależało na pracownikach, którzy na niego pracują to by się za nich wstawił, a nie robił jakąś pokazówę pod BITRONEM w świetle kamer TVS-u.
2
gość: mariusz
Dodano: środa, 29 lutego 2012
Śmieszne "solidarność"zawarła umowę na podstawie której zabrali deputat [węgiel] dla emerytow. Aprzecież nikt sie z nami nieumawiał. Po mojemu jest to kradzież. ćiekawe czym ja kopalni ogrzeje mieszkanie, bo tomieszkanie jest kopalniane, a kopalnia mi ciepła nie dostarcza?
1
Dodaj komentarz
Akceptuję regulamin serwisu
Przepisz tekst z obrazka:
NMPOK
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
reklama
220x100_cbidgp

reklama

Najnowsze komentarze

reklama